Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2518
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Stop pożarom traw!

Czwartek, 19 marca 2020, 7:29
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2020, 8:37
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Stop pożarom traw!
Fot. organizatorzy
Leśnicy po raz kolejny dołączyli się do kampanii społecznej pn. "Stop pożarom traw" prowadzoną przez Państwowa Straż Pożarna.

Już od wielu lat na przełomie marca i kwietnia wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne w przekonaniu, że w ten sposób użyźnią teren i odniosą dzięki temu korzyści ekonomiczne. Są w bardzo dużym błędzie.

Wypalanie traw prowadzi do wielu nieodwracalnych skutków w środowisku! Ziemia wyjaławia się, zostaje zahamowanych wiele ważnych procesów biologicznych, nie wspominając już o stratach w faunie i florze. Oprócz tego do powietrza dostaje się wiele szkodliwych związków chemicznych, a ogień stanowi bezpośrednie zagrożenie dla człowieka.

O dziwo, mimo tych wszystkich faktów, i ogólnego dostępu do informacji, z roku na rok proceder wypalania traw ma tendencję wzrostową! Dla porównania w 2016 roku było łącznie 36 442 przypadków pożarów traw, kiedy w zeszłym roku ta liczba wynosiła 55 912 przypadków, co stanowi 36% wszystkich pożarów w Polsce! Dlatego tak ważne jest żebyśmy wszyscy reagowali i informowali jak najwięcej ludzi o szkodliwości tego procesu. Jeżeli widzisz wypalane trawy to koniecznie poinformuj odpowiednie służby!

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach marca na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego doszło do kilkunastu przypadków nielegalnego wypalania traw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group