Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Straż miejska patroluje teren

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 18 stycznia 2014, 15:05
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2014, 8:04
Autor: red
Fot. red
Wraz z nowym rokiem i pierwszymi tej zimy przymrozkami, wzmożone zostały kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

Strażnicy miejscy przeprowadzają wspólnie patrole wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, docierając do miejsc, w których koczują bezdomni. Każdorazowo przy podejmowanych interwencjach funkcjonariusze informują bezdomnych o formach pomocy, jakie mogą otrzymać, a także o sposobach „wychodzenia z bezdomności”.

W związku niskimi temperaturami, wzorem lat poprzednich, została uruchomiona przez MOPS Ogrzewalnia dla osób Bezdomnych przy ul. Moniuszki 106. Z noclegu można skorzystać w godzinach od 19.00 do 7.00. Placówka oferuje siedzące miejsce, dostęp do ciepłej oraz zimnej wody, gorące napoje. Inaczej niż w Integracyjnych Domach dla Bezdomnych, do ogrzewalni będą przyjmowane również osoby w stanie po spożyciu alkoholu. Nad bezpieczeństwem przebywających osób czuwają opiekunowie zatrudnieni przez MOPS.

Osoby bezdomne, które nie posiadają adresu zameldowania, pochodzą z terenu Gminy Wałbrzych oraz nie nadużywają alkoholu, mają możliwość skorzystania ze stałych miejsc noclegowych w Integracyjnym Domu dla Bezdomnych. Mężczyźni otrzymają taką pomoc w placówce przy ul. Pocztowej 22, a kobiety w ośrodku przy ul. Ogrodowej 2a. Pobyt taki ma charakter całodobowy i daje możliwość uzyskania czasowego miejsca zameldowania.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~lucha1 18-01-2014 16:47
DARMOZJADY ZE STRAŻY MIEJSKIEJ.DO LIKWIDACJI.
~żul 18-01-2014 17:50
Problem bezdomności - bezbronności nakręcany jest w dużej mierze brakiem pracy.Jej utrata i niemożliwość znalezienia innej izoluje słabszych od normalności.Trzeba więc tworzyć miejsca pracy,ci ludzie też mają prawo do nadziei...
~benkmen 18-01-2014 21:47
Och ~żul! Przecież seminaria duchowne czekają na chętnych i każdy ma potem gwarantowaną pracę, wikt i opierunek.Zdziwiony wprost jestem... ;-)
~NIE WIERZCIE 19-01-2014 15:25
...w te bzdury, bo to są KŁAMSTWA !!! Nigdy w życiu strażak m nie pomoże bezdomnemu. Przez ponad miesiąc czasu mieszkał na klatce schodowej bezdomny, a kiedy do nich zgłaszałem ten fakt odsyłali mnie do pogotowia (bo było podejrzenie że ma gorączkę i jest chory), pogotowie przyjeżdżało kazali podpisać tej osobie, że nie zabiorą go bo jest pod wpływem, a strażak m który odbierał ponowny telefon odmawiał pomocy "bo takie są procedury" a bezdomny dalej mieszkał na klatce dokarmiany przez mieszkańców. LOS CZŁOWIEKA JEST IM OBCY I STRAŻ MIEJSKA STOSUJE POPULIZM, ABY POPRAWIĆ SWÓJ TRAGICZNY WIZERUNEK
~jj 19-01-2014 17:48
Do NIK! Na Ul. de Gaullea nie było nigdy żadnego wypadku, dlaczego tam właśnie stoi fotoradar Straży Miejskiej? Kierownictwo Straży Miejskiej (nie funkcjonariuszy tylko pracowników) bardzo proszę o przekierowanie tego wpisu do NIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~jan 20-01-2014 11:26
do "NIE WIERZCIE"...u mnie w piwnicy też byli bezdomni, zadzwoniłem do sm na Podzamcze i ...przyjechali i bezdomnego zabrali do noclegowni, ponad to widzialem,że jeszcze kilka razy strażnik przychodził i kontrolował piwnice. Problem tkwi w tym, ze taki bezdomny nie jest ubezwłasnowolniony i siła nie mozna go nigdzie zabrać jak nie popełnił przestępstwa, jeżeli odmówi pomocy to chociazby się zaprzeć to i tak nic sie dla niego nie zrobi. Wiem, ze jedynie nakazują opuszczenie miejsca. Poza tym Panie "Nie wierzcie" strażnik a nie strażak.
~NIE WIERZCIE 20-01-2014 11:47
do "jana" Fakt pozostaje faktem , że temu bezdomnemu, oprócz mieszkańców nikt nie pomógł, a to nie mieszkańcy tylko straż miejska lansuje się w mediach. Poza tym Panie "janie" jest straż miejska, a nie strażnica miejska, dlatego strażak miejski , a nie strażnik miejski !!! Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie.
~jan 20-01-2014 18:00
do "nie wierzcie"...strażnik a nie strażak, i tak już jest od wieków. Kiedyś była straż przyboczna i byli to strażnicy a nie strażacy, była straż skarbowa i to skarbu strzegli strażnicy a nie strażacy, Straż Miejska swoją historią sięga wielu wieków wstecz i powstała w czasach gdzie o Policji jeszcze nikt nie marzył i od zawsze byli to strażnicy a nie strażacy. Obecnie w Polsce mamy straż graniczną i proszę mi uwierzyć że to nie są strażacy graniczni, a jeśli chodzi o jak to Pan nazwał "strażnicę miejską" to bardziej chodzi o miejsce- budynek a Straż miejska to nazwa instytucji. Jeśli chodzi o bezdomnych to strażnicy miejscy w tej kwestii działają i to prężnie i ogłaszanie publicznie takich tez jak Pana powyżej to wielka niesprawiedliwość.
~NIE WIERZCIE 22-01-2014 12:14
do "jana" Niesprawiedliwością jest możliwość wypowiadania się takich osób jak Pan na publicznym forum. Co do kwestii strażak-strażnik nie będę się sprzeczał, skoro używa Pan argumentów "...i tak już jest od wieków..." Niech tak więc będzie na wieki wieków Ament !!! Polemika z Panem odnośnie prężnego działania strażaków m w "tej" kwestii, budzi rodzaj niechęci do takich osób jak Pana. Z bardzo prostej przyczyny: BO JEST PAN OSOBĄ STRONNICZĄ . Dzisiaj Pana nie pozdrawiam i mam jeszcze jedną wielką prośbę: proszę nie odpowiadać na ten post. Dziękuję

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group