Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Strażacy też grają w piłkę nożną

Piątek, 1 marca 2013, 15:32
Aktualizacja: 19:34
Autor: PAW
Walim: Strażacy też grają w piłkę nożną
Fot. użyczone
W ubiegłym tygodniu odbył się w Walimiu otwarty turniej halowej piłki nożnej drużyn OSP powiatu wałbrzyskiego o puchar wójta gminy Walim.

W hali Centrum Sportu i Rekreacji zameldowały się zespoły z Mieroszowa, Starych Bogaczowic, Dziećmorowic, Głuszycy, Jaczkowa, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala im. Sokołowskiego, Pogotowia Ratunkowego z Wałbrzycha, Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha oraz występujący w roli gospodarzy strażacy z Walimia.

Sportowe emocje skutecznie studzili sędziowie: Czesław Pieróg, Mieczysław Osiecki, Jerzy Pawelus oraz Tobiasz Czesław. W trwającym blisko siedem godzin turnieju żadna z drużyn nie odpuszczała nawet na moment. Bramki drużyny Walimia bronił Rafał Tyka okrzyknięty „Dominatorem”. Skuteczna obrona i „zgranie” strażaków z Walimia zapewniło wspaniałe sportowe widowisko. Jedynie pierwszy mecz z zawodową Strażą Pożarną w Wałbrzycha zakończył się niekorzystnie dla drużyny Rafała. Mecz finałowy z tym przeciwnikiem należał już bezwzględnie do Walimia, który ostatecznie w pięknym stylu wywalczył zwycięstwo w turnieju. Drugie miejsce wywalczyła Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzycha, trzecie miejsce OSP z Jaczkowa. Kolejno za trzecimi miejscem uplasowały się drużyny: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Głuszycy, Starych Bogaczowic, Dziećmorowic, Mieroszowa i Pogotowia Ratunkowego z Wałbrzycha. Najlepszym bramkarzem turnieju został Sylwester Obrzud, najlepszym strzelcem został Radosław Łatka z OSP Jaczków, natomiast jednogłośnie najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Kamila Kmieciaka z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

W barwach OSP Walim wystąpili: Rafał Tyka, Adrian Zapała, Tomek Kowal, Sylwester Gawryś, Kamil Śmiałkowski, Grzegorz Jagodziński, Krystian Madeja, Mateusz Rogoziński oraz Patryk Reszkowski.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group