Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic

Czwartek, 21 lipca 2011, 12:38
Aktualizacja: 12:39
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic
Fot. PAW
Kilkanaście interwencji straży pożarnej spowodowały ulewne opady deszczu. W chwili obecnej sytuacja wydaje się być opanowana, ale synoptycy zapowiadają kolejne obfite opady.

Prognozy synoptyków mówią o opadach deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Przewidywana wysokość opadów w ciągu doby od 20 do 40 mm, miejscami od 70 do 80 mm. Taka prognoza może oznaczać kolejne podtopienia i zalane piwnice.

Wczorajsza ulewa nie trwała wprawdzie długo, ale była bardzo intensywna.
- Otrzymaliśmy 10 zgłoszeń. Większość tych zgłoszeń dotyczyła zalanych mieszkań i piwnic – mówi aspirant sztabowy PSP w Wałbrzychu, Leszek Kłapiński.

Strażacy oprócz wypompowywania wody z zalanych obiektów, musieli również interweniować przy ulicy Wieniawskiego, gdzie konary drzew zatarasowały drogę. Dziś strażacy interweniowali tylko raz. Zalany został warsztat przy ulicy Kilińskiego.

Największym problemem dla kierowców było pokonywanie wielkich kałuż wody, które utworzyły się na jezdniach niemal w całym mieście. Szczególnie trudno było poruszać się po drogach Piaskowej Góry, Białego Kamienia i Szczawna-Zdroju, ale z relacji mieszkańców wynika, że niewiele lepiej wyglądała choćby sytuacja na Poniatowie

Stan rzek w powiecie wałbrzyskim podniósł się, ale nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców.

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group