Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4429
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strażnicy ci pomogą

Wtorek, 13 grudnia 2022, 11:37
Aktualizacja: 13:58
Autor: red
Wałbrzych: Strażnicy ci pomogą
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Interwencje straży miejskiej, szczególnie te dotyczące parkowania nie kojarzą się kierowcom zbyt pozytywnie. Na szczęście od kilku lat w wałbrzyskiej straży miejskiej od strażników można dostać nie tylko mandat ale i pomocna dłoń.

Gdy twoje auto odmówiło posłuszeństwa i nie chce odpalić możesz zadzwonić na numer 986 i strażnicy pomogą Ci z tym problemem. W miarę możliwości dyżurny skieruje na miejsce patrol z urządzeniem rozruchowym by uruchomić twój akumulator. W ostatnim czasie strażnicy pomogli uruchomić 20 pojazdów.

W jaki sposób skorzystać z takiej pomocy:

- zadzwonić na bezpłatny numer alarmowy 986,
- podać imię i nazwisko, markę pojazdu i miejsce parkowania,
- pomoc jest udzielana bezpłatnie, jednak czas oczekiwania zależy od realizacji bieżących zadań patroli i odległości od Komendy Straży Miejskiej,
- pomoc w uruchomieniu silnika może być udzielona wyłącznie w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha,
- pomoc może dotyczyć tylko i wyłącznie sytuacji awaryjnych, nie może mieć charakteru „zleceń stałych”.

W związku z dużymi opadami śniegu Straż Miejska przypomina o konieczności odśnieżania chodników. Zgodnie z art. 5 ust 1 pkt 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. „Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez: uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z dróg dla pieszych położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taką drogę uznaje się wydzieloną część drogi publicznej przeznaczoną do ruchu pieszych położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości". Nie dostosowanie się do tego przepisu może skutkować mandatem w wysokości od 20 do 500 zł.

Poza wyżej opisanymi czynnościami, strażnicy miejscy w tygodniu od 05 grudnia 2022r do 12 grudnia 2022r przyjęli 250 zgłoszeń.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
17%
Smuci
2
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group