Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5299
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Strażnicy kontrolują

Piątek, 30 października 2020, 8:28
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Strażnicy kontrolują
Fot. UM Boguszów–Gorce
Sezon grzewczy rozpoczął się w tym roku wcześnie. Wraz z nim boguszowscy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole urządzeń grzewczych sprawdzając, czym nasi mieszkańcy palą w piecach, kotłach i innych urządzeniach grzewczych.

Dla przypomnienia:

Strażnicy Miejscy na podstawie upoważnień wydanych przez Burmistrza Miasta mogą takie kontrole przeprowadzać. Upoważnienia te w trakcie przeprowadzanych kontroli strażnicy posiadają przy sobie i mogą na żądanie okazywać je osobom, których urządzenia grzewcze są sprawdzane. Niestety, pierwsze kontrole wykazały, że przed mieszkańcami Boguszowa- Gorc jeszcze długa droga do tego, aby cieszyć się czystym powietrzem w naszym mieście. Od pierwszych dni października do dnia dzisiejszego przeprowadzonych zostało 21 kontroli, w trakcie których nałożono 9 grzywien w formie mandatów karnych.

Ukarane osoby spalały śmieci, łamiąc tym samym postanowienia art. 191 ustawy o odpadach.

Pomimo dodatkowych zadań związanych ze zwalczaniem pandemii Covid- 19 nałożonych na Straże Miejskie, kontrole te będą w dalszym ciągu kontynuowane. Nie można obojętnie przejść obok faktu bezkarnego zatruwania nas wszystkich przez nieodpowiedzialne osoby.

My, Strażnicy, liczymy na pomoc ze strony Mieszkańców. Informacje o fakcie trucia sąsiadów dymem ze spalanych odpadów można przekazywać do Straży Miejskiej Boguszowa- Gorc, dzwoniąc na numery telefonów: 74 844 92 93 lub telefon komórkowy patrolu pełniącego służbę w terenie: 512 647 570.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
4
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
5
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group