Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2848
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażnicy pomogli rencistce

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 30 czerwca 2017, 10:09
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Czy strażnik miejski musi być postrzegany jako ten co kara mandatami? Czy funkcjonariusz SM to ten, co kara rencistki handlujące pietruszką? Otóż nie. Właśnie o tym przekonała się starsza pani, która jak przypuszczała, znalazła się w sytuacji bez wyjścia.

Rencistka z dzielnicy Lubiechów kochająca zwierzęta domowe, mająca w swoim gospodarstwie cztery psy i dwa koty, przez jej nieuwagę, jak sama twierdzi, dopuściła do wyślizgnięcia się przez ogrodzenie jednej z suczek. Po długiej nieobecności milusińskiej okazało się, że właścicielka zostanie przysłowiową babcią. Po trzech tygodniach opieki nad małymi szczeniakami, emerytka stwierdziła, że nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków mieszkania i wyżywienia dla dorosłych psów i pięciu szczeniaczków. Jej skromny budżet finansowy nie był w stanie wytrzymać znacznych potrzeb wynikających z utrzymania i wychowania zwierząt. W związku z zaistniałą sytuacją poprosiła o rozwiązanie problemu funkcjonariuszy eko – patrolu Straży Miejskiej. Przybyli na miejsce strażnicy zastali panujące nieodpowiednie warunki w pomieszczeniu, gdzie przebywały psy. Aby zaradzić tej sytuacji strażnicy podjęli decyzję o formie udzielenia pomocy. Następnie przekonali właścicielkę o podjęciu słusznej decyzji, jaką jest przekazanie matki
ze szczeniętami pracownikom schroniska dla zwierząt, gdzie maluchy otrzymają stosowną opiekę weterynaryjną i zostaną przygotowane do adopcji.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~xXx 30-06-2017 12:08
Niech dziękuje Bogu że nie trafiła na przygłupów ze Świdnicy bo na pewno zaliczyłaby mandat
~Janosik 30-06-2017 13:08
Rozczuliłem się . Jacy dobrzy panowie w tej straży . Teraz kiedy nie mają fotoradarów to trzeba poprawić wizerunek i coś zacząć robić. Ostatnio czytałem na tym forum, że śmieci przeglądają. Tylko nie zapomnijcie zaopstrzyć się u Szełemeja w rękawiczki bo to bardzo brudny proceder. Ciekawe ile Straż miejska kosztuje Wałbrzyszanie?
~gohciu 30-06-2017 13:36
:)))))wzruszająca opowieść:))))) Łzy cisną się na łocy...Ale dobrze się stało. Maluchy mają spore szanse na adopcję.
~komiko 30-06-2017 15:32
Strażnicy pomogli rencistce-przestali ja kopać :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group