Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strażnicy pomogli rencistce

Piątek, 30 czerwca 2017, 10:09
Autor: red
Wałbrzych: Strażnicy pomogli rencistce
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Czy strażnik miejski musi być postrzegany jako ten co kara mandatami? Czy funkcjonariusz SM to ten, co kara rencistki handlujące pietruszką? Otóż nie. Właśnie o tym przekonała się starsza pani, która jak przypuszczała, znalazła się w sytuacji bez wyjścia.

Rencistka z dzielnicy Lubiechów kochająca zwierzęta domowe, mająca w swoim gospodarstwie cztery psy i dwa koty, przez jej nieuwagę, jak sama twierdzi, dopuściła do wyślizgnięcia się przez ogrodzenie jednej z suczek. Po długiej nieobecności milusińskiej okazało się, że właścicielka zostanie przysłowiową babcią. Po trzech tygodniach opieki nad małymi szczeniakami, emerytka stwierdziła, że nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków mieszkania i wyżywienia dla dorosłych psów i pięciu szczeniaczków. Jej skromny budżet finansowy nie był w stanie wytrzymać znacznych potrzeb wynikających z utrzymania i wychowania zwierząt. W związku z zaistniałą sytuacją poprosiła o rozwiązanie problemu funkcjonariuszy eko – patrolu Straży Miejskiej. Przybyli na miejsce strażnicy zastali panujące nieodpowiednie warunki w pomieszczeniu, gdzie przebywały psy. Aby zaradzić tej sytuacji strażnicy podjęli decyzję o formie udzielenia pomocy. Następnie przekonali właścicielkę o podjęciu słusznej decyzji, jaką jest przekazanie matki
ze szczeniętami pracownikom schroniska dla zwierząt, gdzie maluchy otrzymają stosowną opiekę weterynaryjną i zostaną przygotowane do adopcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group