Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4624
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Strefa w każdej gminie

Środa, 30 czerwca 2021, 7:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Strefa w każdej gminie
Fot. WSSE "Invest Park"
Zacieśnienie współpracy między Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST–PARK” a Jednostkami Samorządu Terytorialnego w celu przyciągnięcia nowych inwestycji było celem konferencji, która odbyła się we Wrocławiu. Wydarzenie było częścią projektu prowadzonego przez WSSE pn. „Strefa w każdej gminie, Inwestor w każdej gminie”.
- Kontynuujemy nasz cykl spotkań z lokalnymi samorządowcami. Po odwiedzinach w Wielkopolsce oraz na Opolszczyźnie zorganizowaliśmy konferencję w stolicy Dolnego Śląska. To kolejny krok w zachęceniu gmin do ożywienia współpracy z WSSE, szczególnie w zakresie dotarcia do potencjalnych, lokalnych inwestorów oraz przygotowania i promowania oferty inwestycyjnej regionu – podkreśla Artur Siennicki, Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Strefy.

Obecne zasady działania stref ekonomicznych umożliwiają inwestycje na całym terytorium kraju, bez konieczności przenoszenia działalności do wyznaczonych wcześniej obszarów. To Inwestor decyduje o miejscu realizacji swojej inwestycji. W zależności od lokalizacji ulga w podatku dochodowym udzielana jest przez inną spółkę zarządzającą strefą.

Do Wałbrzyskiej Strefy przypisane są tereny położone w 174 gminach na terenie trzech województw (dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego). Największy obszar zarządzany przez WSSE znajduje się na Dolnym Śląsku i obejmuje powiaty: wałbrzyski, wrocławski, jaworski, dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki, strzeliński, oleśnicki, oławski i świdnicki, a także miasto Wałbrzych i Wrocław.

- Nasze doświadczenia pokazują, że samorząd odgrywa bardzo znaczącą rolę w przyciąganiu zagranicznych firm oraz zachęcaniu do rozwoju lokalnego biznesu. Otwartość urzędników, ich rzetelność oraz profesjonalizm w podejściu do przedsiębiorców zwiększają atrakcyjność gmin dla potencjalnych inwestorów – podkreśla wiceprezes strefy, dr Paweł Kurtasz.

Administracja samorządowa włączając się w działalność promocyjną programu Polska Strefa Inwestycji wspiera rozwój przedsiębiorczości i przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności regionu. Program strefowy jest szczególnie przyjazny inwestorom działającym w branżach strategicznych oraz reprezentującym sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
50%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group