Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenci z Wałbrzycha chcą się pokazać światu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 9 stycznia 2010, 19:57
Aktualizacja: 22:13
Autor: Waw
Fot. Waw
Lip Dub, świetna zabawa, a także sposób na spędzenie wolnego czasu. Teraz za sprawą kilku studentów PWSZ już niedługo Lip Dub zorganizowany zostanie w Wałbrzychu.

Spotkanie organizacyjne jest zaplanowane na 12 stycznia, czyli w najbliższy wtorek, w sali 314 PWSZ o godzinie 15. Przyjść na nie może każdy.

Lip Dub, czyli śpiewanie z playbacku do wybranej piosenki, kręcone przez kamerę, zdobył popularność za sprawą Jakoba Lodwicka, który założył serwis Vimeo. To on idąc do domu nagrał samego siebie. Pomysł podchwycili studenci z największych uniwersytetów na świecie, którzy w ten sposób chcieli pokazać światu, jak wygląda studenckie życie.

Istotą projektu jest nakręcenie teledysku z udziałem studentów oraz wykładowców techniką „one single shot”, czyli za pomocą tylko jednego ujęcia. Teledyski z wykorzystaniem najróżniejszych kostiumów i rekwizytów stają się coraz popularniejsze także w Polsce. Lip Dub nakręcony przez UAM w Poznaniu do tej pory obejrzało ponad 200 tysięcy internautów i zdobył sympatię widzów z całego świata. Wałbrzyscy studenci nagranie własnego Lib Duba planują już od dłuższego czasu.

- To nie jest tak, że pomysł ten narodził się dopiero teraz. Myśleliśmy dużo wcześniej o tym, żeby godnie odejść z tej uczelni i pozostawić po sobie coś więcej – mówią trzecioroczni studenci PWSZ: Dawid, Dominika, Marta i Daniel.
- Jest to również świetna szansa na zaprezentowanie i wypromowanie uczelni. Jak do tej pory tylko kilka największych uniwersytetów w Polsce odważyło się podjąć takie wyzwanie – tłumaczą.
- Nie jesteśmy wprawdzie dużą szkołą, ale mamy ambicje i chcemy być kreatywni – mówi Dominika. - Jesteśmy pewni, że naszym Lip Dubem uda nam się rozpromować wałbrzyską uczelnię.

Projekt prowadzony będzie ze sporym rozmachem. Już teraz do uczestnictwa w nim zapraszane są formacje taneczne, grupy sportowe. Wałbrzyski Lip Dub odbędzie się prawdopodobnie 12 lutego. Studenci i uczuniowie zagrają do piosenki Pink "So What".

Więcej informacji można uzyskać pod adresem email lipdub@onet.pl lub na oficjalnej stronie internetowej www.lipdub.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group