Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Studia dualne – podpisanie umowy z RONAL POLSKA

Niedziela, 3 lutego 2019, 13:35
Autor: red
Wałbrzych: Studia dualne – podpisanie umowy z RONAL POLSKA
Fot. PWSZ Wałbrzych
31 stycznia w Sali Senatu wałbrzyskiej PWSZ podpisana została umowa w sprawie realizacji studiów dualnych na kierunku logistyka z przedsiębiorstwem RONAL POLSKA, z którym od wielu już lat uczelnia współpracuje.

Umowę podpisali: dr hab. Piotr Jurek, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu oraz przedstawiciele przedsiębiorstwa, reprezentujący Pana Krzysztofa Brosig, Prezesa Zarządu. Wśród nich byli obecni:

– Przemysław Kubiński – kierownik zarządzania łańcuchem dostaw;
– Jędrzej Krzystyniak – kierownik HR;
– Sylwia Konsewicz – specjalista ds. szkoleń.

Podpisaniu umowy towarzyszyło spotkanie informacyjne ze studentami II roku logistyki (studiów stacjonarnych). Studenci mieli okazję wysłuchania i obejrzenia prezentacji na temat przedsiębiorstwa. Spółkę, w niezwykle ciekawy sposób przedstawił Pan Jędrzej Krzystyniak, wskazując na jej globalny charakter, a także podejmowane działania na rzecz rozwoju pracowników i współpracy firmy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Kierownik zarządzania łańcuchem dostaw, Pan Przemysław Kubiński podkreślił znaczenie współpracy Uczelni i przedsiębiorstwa, w tym również rozwijanie współpracy poprzez realizację studiów dualnych – co powinno przynieść korzyści wszystkim stronom, a szczególnie studentom. Celem bowiem studiów dualnych jest – rozwinięcie umiejętności studentów do zastosowania teorii w praktyce, w realnych warunkach z wykorzystaniem najnowszych technologii, a także wykształcenie u nich umiejętności adaptacyjnych do zmieniających się warunków.

O idei studiów dualnych na kierunku logistyka, a także o podstawowych zasadach organizacji tej formy kształcenia opowiedziała studentom dr Beata Detyna, pełnomocnik Rektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, dyrektor Instytutu Przyrodniczo-Technicznego.

Program kształcenia studiów dualnych składa się z zajęć dydaktycznych (wykładów, ćwiczeń, warsztatów, laboratoriów, seminariów) i praktyk studenckich, odbywanych równolegle w Uczelni i Przedsiębiorstwie. Przy tym przyjęto następujący model realizacji programu studiów:

– w semestrze 4 – student 1 dzień spędza w przedsiębiorstwie, 4 dni w Uczelni,
– w semestrze 5 i 6 – 2 dni w przedsiębiorstwie, 3 dni w Uczelni,
– w semestrze 7 – 3 dni w przedsiębiorstwie, 2 dni w Uczelni.

Uczelnia wspólnie z przedsiębiorstwem ustali indywidualny program i plan studiów dla każdego studenta, w którym wskazane zostaną przedmioty (maksymalnie dwa w semestrze), efekty kształcenia oraz formy zaliczenia, które student będzie realizował w firmie.

Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli okazję zadać pytania swojemu koledze, Mateuszowi Jakubczakowi (studentowi III roku logistyki), który od roku realizuje studia dualne w przedsiębiorstwie NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. Długie rozmowy trwały jeszcze w kuluarach, co może świadczyć o dużym zainteresowaniu studentów nową ofertą edukacyjną.

Twoja reakcja na artykuł?

6
40%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
6
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group