Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5640
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: "Stworzeni z gliny" w jedlińskim CK

Sobota, 16 marca 2019, 11:42
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: "Stworzeni z gliny" w jedlińskim CK
Fot. red.
W Galerii Centrum Kultury przy ulicy Piastowskiej w Jedlinie–Zdroju odbył się wczoraj wernisaż wystawy prac uznanego jedlińskiego artysty Ryszarda Klimasa – "Stworzeni z gliny".

Ryszard Klimas - z wykształcenia i zamiłowania ceramik, członek Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu, wielokrotny uczestnik Międzynarodowego Sympozjum Ceramicznego „Porcelana inaczej”, laureat wielu prestiżowych nagród, którego prace można było podziwiać podczas licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych o sobie mówi tak:

- Moja droga do odkrywania swoich zdolności nie wzięła się z powietrza. Pewnego dnia w moim życiu pojawili się ludzie, którzy mieli w sobie już to coś. Od tamtego czasu sam zaczynam szukać podobnych ludzi i rozwijać się. Wszystkie moje prace lepię z glin szamotowych oraz z porcelany , wykonane są własnoręcznie, co nadaje im niepowtarzalność i oryginalność. Powierzchnia ich jest gładka, czasem fakturowana, spękana, zarysowana, jakby niedokończona . Prace tworzę różnymi technikami, wykańczam angobami, szkliwami i tlenkami. Inspiracją dla moich prac jest otaczająca nas rzeczywistość, codzienność, odczucia własne i innych ludzi. W mojej ceramice zaklęte są wyłącznie dobre emocje i pozytywne energie.

Wystawę wyjątkowych prac Ryszarda Klimasa można oglądać w Galerii Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju do 8 czerwca br. w godzinach pracy placówki. Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group