Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4041
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Stypendia dla sportowców

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 12:58
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Stypendia dla sportowców
Fot. UG Czarny Bór
W sali widowiskowej Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze odbyła się gala wręczenia dyplomów zawodnikom, którzy otrzymali stypendium sportowe wójta gminy Czarny Bór za osiągnięcia sportowe z roku 2016.

W tym roku była to już piąta edycja rozdania stypendiów sportowych. Na imprezę oprócz stypendystów i ich rodziców przybyli także zaproszeni goście: Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Anna Dziewit, Prezes UKN Melafir Urszula Filip oraz trenerzy Jerzy Szyda i Zdzisław Kotas.

Zgromadzonych na uroczystości przywitał wójt Adam Górecki. W słowach skierowanych do zebranych, pogratulował zawodnikom dotychczasowych dokonań i życzył wytrwałości w osiąganiu kolejnych celów. Wójt zaznaczył, że gmina wspiera rozwój sportu nie tylko nagradzając zawodników, ale także poprzez inwestycje w rozbudowę infrastruktury sportowej. Następnie głos zabrał Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński. Wicewojewoda pozytywnie wypowiadał się o współpracy między władzami gminy i organizacjami pozarządowymi.

Wicewojewoda wraz z Wójtem wręczyli stypendystom dyplomy, a rodzicom listy gratulacyjne. Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań dla osób, których praca i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia tak licznych sukcesów przez zawodników. Wójt podziękował Prezes Uczniowskiego Klubu Narciarskiego Melafir za stwarzanie coraz lepszych warunków szkoleniowych, natomiast trenerom za znakomitą pracę trenerską i profesjonalne przygotowanie sportowe zawodników.

Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Stypendia są gratyfikacją pieniężną dla sportowców, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i poświęceniu osiągają sukcesy na sportowych arenach w kraju i za zagranicą. W 2017 roku uhonorowanych zostało 14 sportowców.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group