Piątek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 4744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stypendia sportowe Powiatu Wałbrzyskiego

Sobota, 11 kwietnia 2015, 15:39
Autor: opr. red.
Wałbrzych: Stypendia sportowe Powiatu Wałbrzyskiego
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Starostwie Powiatowym odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów, nagród i wyróżnień za osiągnięte w 2014 roku wyniki sportowe. Oprócz zawodników uhonorowani zostali również trenerzy i działacze sportowi.

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Wałbrzyskiego stypendium sportowe może otrzymać zawodnik, który spełnił jeden z następujących warunków: zajął miejsce od I do VIII w Igrzyskach Olimpijskich, Paraolimpijskich lub Mistrzostwach Świata czy Europy, albo zajął miejsce od I do III w zawodach sportowych rangi Mistrzostw Polski lub Pucharu Polski, lub też został objęty programem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpijskich lub Mistrzostw Świata czy Europy, opracowanym przez właściwy polski związek sportowy i zobowiązał się do jego realizacji i udziału w tych zawodach. Dodatkowo aby otrzymać stypendium Starosty Wałbrzyskiego zawodnicy muszą być członkami stowarzyszenia kultury fizycznej lub klubu sportowego posiadającego swoją siedzibę na terenie powiatu wałbrzyskiego. Stypendia Sportowe w wysokości 250 złotych brutto miesięcznie otrzymali: Bartłomiej Filip, Karol Turek, Bartosz Przewłocki, Kacper Drochomierecki i Kamil Dec.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane były zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym, którzy są członkami lub reprezentantami stowarzyszenia kultury fizycznej lub klubu sportowego, działającego na terenie powiatu wałbrzyskiego. Nagrody przyznawane były w następujących kategoriach: Najlepszy Młody Sportowiec, Najlepszy Sportowiec, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny i Najlepszy Trener. Nagrody w tych kategoriach wynosiły 280 złotych a w kategorii Najlepszy Działacz Sportowy nagrodą była pamiątkowa statuetka. W kategorii Najlepszy Młody Sportowiec nagrody otrzymali Ilona Omilusik i Łukasz Charzewski, a w kategorii Najlepszy Sportowiec - Natalia Piwiwarczyk. Nagrodę w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny otrzymał Kamil Kornacki a w kategorii Najlepszy Trener - Robert Kosiński i Jerzy Szyda. Natomiast w kategorii Najlepszy Działacz Sportowy nagrody dostali Tadeusz Obuchowski i Andrzej Skrzypczak.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group