Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4067
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stypendia za kulturę

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 stycznia 2010, 12:44
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
Roman Gileta jest jednym z wyróżnionych za działalność kulturalną
Fot. red
Prezydent Wałbrzycha przyznał stypendia na 2010 rok osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury. Stypendia w wysokości 3 tys. zł otrzymali Małgorzata Rykowska, Zbigniew Szałko oraz Roman Gileta.

Małgorzata Rykowska to autorka dwóch podręczników, ćwiczeń oraz programu nauczania muzyki dla klas szkół podstawowych. Prowadzi amatorski zespół Gospel, ponadto przygotowuje uczniów do udziału w konkursach muzycznych.

Natomiast Zbigniew Szałko jest autorem dwóch podręczników do nauczania muzyki i czternastu materiałów repertuarowych dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Zajmuje się nauczaniem muzyki, propaguje twórczość muzyczną poprzez organizowanie i sponsorowanie festiwali muzycznych. Prowadzi także szkołę muzyczną “OKTAWA”.

Ostatni z wyróżnionych to Roman Gileta. Jest autorem dziewięciu tomików poezji, laureatem kilkudziesięciu konkursów poetyckich i prozatorskich. Jest Prezesem Stowarzyszenia Środowisk Twórczych oraz wałbrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Organizuje wiele imprez literackich i artystycznych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group