Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Sukces karateków MKS

Piątek, 13 grudnia 2013, 12:57
Aktualizacja: 12:58
Autor: PAW
Szczawno Zdrój: Sukces karateków MKS
Fot. UM Szczawno Zdrój
Sukcesem zakończył się wyjazd karateków z Miejskiego Klubu Sportowego Szczawno–Zdrój do Legnicy, gdzie odbywały się XXVII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.

W turnieju wzięło udział około 300 zawodników z 23 krajów Europy oraz innych krajów, jak Japonia i Tunezja.

Szczawno-Zdrój reprezentowało 4 zawodników zakwalifikowanych do udziału przez Polski Związek Karate. Byli to: Karolina Chochol, Julia Pojasek, Adrian Dobosz i Dominik Obuchowski, których trenerem jest Jacek Baranowski.

Najwyższe miejsce na mistrzostwach zajął Adrian Dobosz, który zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 10-11 lat. Występ Adriana był naprawdę udany, bo nasz zawodnik wykazał się precyzyjną techniką i wolą walki. W ostatniej rundzie Adrian stanął do walki ponownie z reprezentantem Rosji. Niestety, pomimo iż złoto było na wyciągnięcie ręki, dało się odczuć zmęczenie i zbyt długie oczekiwanie na kolejne walki. Ostatnia walka była wyrównana, a o zwycięstwie zdecydowało jednak wskazanie sędziego maty.

Kolejna nasza zawodniczka Julia Pojasek zajęła 3. miejsce i zdobyła brązowy medal w kategorii wiekowej 12-13 lat. To była jedna z lepszych walk młodej zawodniczki. Pokonała dziewczyny z Armenii i Rosji. W finałowej walce pokonała ją po zaciętej walce Hiszpanka.

Dobrą techniką i kondycją wykazali się podczas zawodów pozostali zawodnicy MKS-u - Karolina Chochol i Dominik Obuchowski, którzy stoczyli wyrównane walki. Ostatecznie Dominik musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy i przegrał przez wskazanie, a Karolina przez stracone punkty w walce z Rosjanką.

Występ wszystkich zawodników można uznać za bardzo udany. Zawodnicy ze Szczawna-Zdroju pokazali, że cechuje ich nie tylko wola walki, ale również bardzo dobra technika. Zawodnikom gratulujemy udanego startu, a medalistom osiągniętego sukcesu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group