Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ostrożnie z wycinką i przycinką drzew

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 1 listopada 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:50
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Dnia 24.10.2015 r. do Straży Miejskiej w Świdnicy wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące postępowania z drzewami rosnącymi przy posesjach.

Powiadomienia pokazują diametralnie różne podejście właścicieli do zagadnienia. W pierwszym przypadku chodziło o podjęcie stosownych działań, lub udzielenie porad odnośnie drzewa rosnącego blisko lokalu, którego korzenie powodują podnoszenie płyt chodnikowych. W tym przypadku poinformowano zgłaszającego o procedurze postępowania.

Jako przestrogę potraktujmy drugie powiadomienie, mówiące o obcięciu 2/3 drzewa (świerk), miało ono zasłaniać widok z okna i przesłaniać dach. Obcięcie to jest niezgodne z zapisem Ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2015, poz. 1651), art. 87 a ust. 4 i 5. Mamy tu do czynienia ze złamaniem prawa.

Za każdym razem, gdy będziemy mieli zamiar cokolwiek zrobić z rosnącymi drzewami, zwróćmy się do osób kompetentnych, czyli Wydziału Ochrony Środowiska tutejszego Urzędu Miasta. Unikniemy w ten sposób wielu problemów wynikających z braku wiedzy na temat stosownych regulacji prawnych.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group