Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Park Centralny od nowa

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 20 października 2014, 6:20
Aktualizacja: Czwartek, 23 października 2014, 22:55
Autor: opr.red.
Fot. www.um.swidnica.pl
Wykonawca wybrany, plac budowy przekazany. Wkrótce rusza I etap przebudowy największego parku w Świdnicy – Parku Centralnego.

– Na realizację tego projektu wszyscy świdniczanie czekali, a pierwsze efekty będą już widoczne za kilka miesięcy. Co więcej, to nie jedyne działanie prowadzone przez nas w tej sferze, ponieważ obecnie kończą się prace przy rewitalizacji sąsiedniego parku – im. Jana Kasprowicza – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Realizacją zadania zajmie się wybrane w przetargu konsorcjum firm Zbylbruk. Z budżetu miasta na ten cel wydanych zostanie 5,99 mln zł. Roboty mają się zakończyć według planu do 30 czerwca 2015 r.

W ramach I etapu pracami objęty zostanie teren od hali sportowej przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do mostu w Parku Centralnym. W ramach inwestycji ułożona zostanie nowa nawierzchnia na alejkach, powstanie system oświetlenia parkowego połączonego z systemem sterowania wodą w fontannach. Nowy zespołów fontann będzie się składał z fontanny głównej oraz dwóch fontann posadzkowych, które są dużą atrakcją dla dzieci. Wybudowany zostanie m. in. mały amfiteatr, zainstalowane zostaną nowe ławki, kosze na śmieci, pojawią się stojaki na rowery. Na nowo ukształtowane zostaną skarpy, mury oporowe i nasypy. W Parku Centralnym zostaną również nasadzone nowe rośliny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group