Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 2496
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica zajęła III miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej – Perły Samorządu

Czwartek, 28 maja 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:57
Autor: opr.red.
Świdnica: Świdnica zajęła III miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej – Perły Samorządu
Fot. użyczone
Redakcja Dziennika Gazety Prawnej po raz trzeci rozstrzygnęła ogólnopolski ranking „Perły Samorządu” organizowany pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

26 maja, podczas gali finałowej, prezydent Szymon Chojnowski odebrał nagrodę przyznaną Świdnicy za zajęcie III miejsca w kraju w kategorii gmin do 100 tys. mieszkańców. Ideą konkursu jest wybranie „najlepszego samorządu i wytypowanie kandydatów na włodarzy 25-lecia”. Udział w rankingu był bezpłatny.

Samorządy (w podziale na gminy wiejskie, wiejsko-miejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców i miasta powyżej 100 tys. mieszkańców) oceniane były na podstawie ankiety, która zawierała 25 przekrojowych pytań. Odpowiedzi na te pytania były jedynym kryterium wyboru. Ostatnie 25-lecie redakcja oceniała m.in. pod względem gospodarności, sprzyjania przedsiębiorczości, postępu technologicznego, demografii, programów mieszkaniowych, infrastrukturalnych, socjalnych, sportowo-rekreacyjnych oraz innowacji. Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane w specjalnym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”, które ukaże się 27 maja.

- Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, gdyż rok 2015 jest rokiem jubileuszowym dla polskiej samorządności. Nagroda odzwierciedla pracę radnych, prezydentów oraz urzędników przez ostatnie 25 lat, na rzecz rozwoju Świdnicy. „Perły Samorządu 2015” dedykuję wszystkim samorządowcom i mieszkańcom Świdnicy. - mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska

Przyznana nagroda w konkursie to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim doskonała okazja do promocji miasta.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group