Wtorek, 11 maja
Imieniny: Miry, Franciszka
Czytających: 2639
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice finalistą Modernizacji Roku 2011

Sobota, 1 września 2012, 6:20
Aktualizacja: 7:16
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice finalistą Modernizacji Roku 2011
Fot. użyczone
W środę, 29 sierpnia, w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Modernizacja Roku 2011, organizowanego pod auspicjami Ministerstwa Infrastruktury. W konkursie nagradzane i wyróżniane są najciekawsze dokonania w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji obiektów w kraju.

Świebodzice przystąpiły do tego prestiżowego konkursu już po raz drugi. Tym razem zgłosiliśmy Centrum Rehabilitacji Społecznej. To obiekt, który z opuszczonej, zrujnowanej willi przemienił się w piękny, funkcjonalny, ale zachowujący dawny charakter, budynek użyteczności publicznej. Mieści się tu obecne świetlica środowiskowa, swoją siedzibę ma Stowarzyszenie „Smyki”, a także Klub Abstynenta. A wkrótce rozpocznie tu działalność Środowiskowy Dom Samopomocy.

Nasz obiekt znalazł się w ścisłym finale konkursu, do którego na ponad 900 obiektów, zakwalifikowano nieco ponad setkę.

- To duże wyróżnienie, bo jednak udało się pokonać wiele innych, równie wspaniałych obiektów – cieszy się Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – Nasze Centrum zyskało uznanie nie tylko ze względów wizualnych, ale Kapitule bardzo podobał się charakter CRS, idea jego działania i integracji różnych środowisk.

Dyplom Finalisty konkursu, oprócz Gminy Świebodzice, otrzymało także Autorskie Biuro Projektów Witolda Barana i Anny Baran oraz wykonawca inwestycji – firma Sirbud Minari z Wałbrzycha.

To już drugi obiekt w Świebodzicach, dostrzeżony i wyróżniony w konkursie Modernizacja Roku. ". Jako jedyny samorząd w Polsce zostaliśmy wyróżnieni nagrodą indywidualną Ministra Infrastruktury za wzorową modernizację zabytkowego mostu w Cierniach w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku" 2008.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group