Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mieszkańcy zainteresowani energią słoneczną

Wiadomości: Świebodzice
Niedziela, 6 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Ponad stu mieszkańców zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii, wzięła udział w zorganizowanym w środę, 2 grudnia, w Miejskim Domu Kultury spotkaniu dotyczącym projektu, o którego realizację wnioskuje Gmina Świebodzice. Przedsięwzięcie dotyczyć ma produkcji i dystrybucji energii za pomocą ogniw fotowoltaicznych, czyli tzw. baterii słonecznych.

Spotkanie, w którym udział wziął burmistrz Bogdan Kożuchowicz, miało na celu przybliżenie zasad aplikowania i realizacji projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Zagadnienia związane w formalnymi aspektami aplikowania o środki omówiła Marzena Korona-Kruk, kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych. W trakcie prelekcji zebrani mogli dowiedzieć się, jakie koszty poniesione w trakcie realizacji projektu będą kwalifikować się do zwrotu, ile może wynieść wysokość wkładu własnego, a także poznali terminy, w których należy składać wymagane dokumenty.

Założenia techniczne, takie jak zasady montażu, moc czy wydajność instalacji fotowoltaicznej, tłumaczyli z kolei Krzysztof Brzozowski - prezes Centrum Technologii Energetycznych, oraz Piotr Mikos - przedstawiciel CTE oraz firmy Domy Czystej Energii sp. z o. o.

Wnioski, które można otrzymać w wydziale funduszy zewnętrznych pok. 16 - 17 ratusz II piętro lub na stronie w dziale fotowoltaika ( druki do pobrania) należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Wydziale Funduszy Zewnętrznych, w sekretariacie lub biurze obsługi klienta w terminie nieprzekraczalnym do dnia 10 grudnia do godziny 15:30. Osoba do kontaktu: Marzena Korona-Kruk, tel. 74 666 95 32.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu pod linkiem: http://swiebodzice.pl/strony_2/fotowoltaika_info.htm

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group