Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Nowoczesna i nieuciążliwa

Piątek, 30 października 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:48
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Nowoczesna i nieuciążliwa
Fot. www.swiebodzice.pl
Koniec z wydobywającym się czarnym dymem, sadzą na praniu i nieprzyjemnym zapachem. Kotłownia na Osiedlu Sudeckim w Świebodzicach została gruntownie zmodernizowana przez właściciela – firmę DZT Service. Oddanie do użytku obiektu odbyło się w czwartek, 22 października.

W uroczystości udział wzięli m.in. burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, przedstawicie lokalnych samorządów i zarządców wspólnot mieszkaniowych oraz firm, które były zaangażowane w proces jej modernizacji.

Kotłownia położona przy ul. Pułaskiego 10 na terenie Osiedla Sudeckiego została zakupiona przez DZT Service w marcu tego roku. Aktualnie dzierżawiona jest przez DZT Ciepło, które odpowiada za kompleksową modernizację inwestycji, do której wliczyć należy przede wszystkim wymianę kominów oraz instalacji układu oczyszczania spalin czy wymianę kotłów.

Kotłownia ogrzewa Osiedle Sudeckie - głównie zasoby Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach (ponad 600 lokali), ale także wspólnoty mieszkaniowe (ponad 200 lokali), w których znajdują się także mieszkania komunalne.

- Dziękuję za tę inwestycję, jest ona niezmiernie ważna z punktu widzenia ochrony środowiska, myślę, że mieszkańcy z zadowoleniem odczują czystsze powietrze w swojej najbliższej okolicy - podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, składając podziękowania na ręce Prezes DZT Service, Jolanty Suławy.

Mieszkańców osiedla z pewnością ucieszy także fakt, że mimo nakładów na modernizację cena za ogrzewanie oraz dostarczenie ciepłej wody nie ulegnie zmianie.

Warto także dodać, że za sprawą wprowadzonych zmian kotłownia jest ekologiczna i już teraz spełnia wymogi Unii Europejskiej, które w Polsce mają obowiązywać od 2020 roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group