Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świebodzice: Pierwsza zbiórka krwi w tym roku

Czwartek, 26 lutego 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:23
Autor: opr.red.
Region: Świebodzice: Pierwsza zbiórka krwi w tym roku
Fot. www.swiebodzice.pl
Pierwsza w tym roku zbiórka krwi mieście to bardzo udana akcja. Już przed godz. 10:00 we wtorek, 24 lutego, w holu Miejskiego Domu Kultury zbierali się świebodziczanie, chcący podzielić się najcenniejszym darem.

Pod koniec dnia okazało się, że takich chętnych było blisko 50 osób - to jeden z lepszych wyników, jeśli chodzi o frekwencję.
Po badaniach lekarskich krew mogło oddać 40 dawców, dzięki czemu zebrano aż 18 litrów bezcennego leku, który będzie ratował zdrowie i życie innych ludzi.

Od pewnego czasu wytworzyła się bardzo mila tradycja losowania wśród osób oddających krew niespodzianki, której fundatorami są świebodzickie firmy i instytucje.

Organizatorami zbiórki byli: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Urząd Miejski w Świebodzicach Wydział Promocji, Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach oraz Miejski Dom Kultury.

Kolejna zbiórka, tym razem pod ratuszem. 12 marca będzie można oddać krew w mobilnym ambulansie, który zaparkuje przed magistratem. Zbiórka potrwa od 9:00 do 13:00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group