Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Pobiegli po raz ósmy

Wtorek, 13 maja 2014, 6:20
Aktualizacja: 6:31
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Pobiegli po raz ósmy
Fot. użyczone/www.swiebodzice.pl
Świebodziczanie potwierdzili, że lubią aktywnie spędzać czas. W sobotę, 10 maja, mieszkańcy miasta już po raz ósmy stawili się tłumnie pod halą widowiskowo–sportową OSiR, by wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Polska Biega".

Pierwsi biegacze pojawili się na miejscu tuż po godz. 10:00, dwie godziny przed startem biegu. Wszyscy, którzy chcieli wziąć w nim udział, musieli wcześniej złożyć deklarację uczestnictwa. Słoneczna pogoda sprawiła, że chęć udziału wyraziło niemal pół tysiąca pasjonatów biegania.

Na liczącą 1500 m trasę uczestnicy - każdy w okolicznościowej koszulce - wyruszyli punktualnie o godz. 12:00, gdy znak dał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Ruszyli na sygnał startera - mali i duzi, młodsi i nieco starsi, na własnych nogach lub pchani w wózkach przez rodziców.

Na mecie na biegaczy, poza oczywistą satysfakcją z pokonania dystansu czekały; woda, certyfikat uczestnictwa w imprezie oraz pyszna grochówka, którą rozlewali członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej. To jednak nie wszystko, co organizatorzy - Urząd Miejski oraz OSiR sp. z o. o., przewidzieli dla uczestników. Zgodnie z doroczną tradycją, pomiędzy tych, którzy stanęli na linii startu rozlosowane zostały nagrody - w tym roku obdarowana została rekordowa liczba osób, aż 147.

O bezpieczeństwo podczas imprezy zadbała Ochotnicza Grupa Ratownicza, a akcja odbyła się dzięki zaangażowaniu sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla uczestników biegu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group