Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Wigilia i paczki dla potrzebujących

Piątek, 26 grudnia 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:54
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Wigilia i paczki dla potrzebujących
Fot. www.swiebodzice.pl
Już tradycyjnie w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia odbyło się w mieście świąteczne spotkanie dla osób samotnych i potrzebujących, objętych pomocą Ośrodka Pomocy Społecznej. W hali OSiR zjawiło się około 400 osób, które zasiadły do wspólnego bożonarodzeniowego posiłku.

Spotkanie mieszkańców i przedstawicieli władz samorządowych oraz duchowieństwa poprzedziła msza święta w intencji miasta, odprawiona w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Tuż po eucharystii przyszedł czas na wspólny posiłek, zanim jednak obecni na hali zasiedli do stołów, życzenia bożonarodzeniowe złożyli im posłanka na Sejm RP Anna Zalewska i burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, a zaproszony na tę okazję gość specjalny, Jego Ekscelencja Biskup Świdnicki Ignacy Dec, który odwiedza świebodzickich potrzebujących od wielu lat, udzielił zgromadzonym błogosławieństwa.

Po świątecznym posiłku, podczas którego nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów i ryby, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej rozdali paczki żywnościowe, w których skład weszły wędliny i kurczak. W tym roku przygotowano ich 450. Jednostkowa wartość paczki to ok. 80 zł.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group