Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świebodzice: Wyjątkowy koncert w murach kościoła

Poniedziałek, 27 października 2014, 6:20
Aktualizacja: Środa, 29 października 2014, 7:48
Autor: opr.red.
Region: Świebodzice: Wyjątkowy koncert w murach kościoła
Fot. www.swiebodzice.pl
Najpiękniejsze wersje "Ave Maria", m.in. Franza Schuberta, Giulia Cacciniego i Michała Lorenca, utwory z repertuaru Anny German, a także twórczość Fryderyka Chopina w wykonaniu Inny Kamarian i Wiktora Szymajdy mieli okazję podziwiać słuchacze, którzy uczestniczyli w recitalu zorganizowanym w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego na Osiedlu Piastowskim.

Obecnych na koncercie gości, wśród których znaleźli się również poseł na Sejm RP Anna Zalewska, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką, przewodniczący Rady Miejskiej dr Łukasz Kwadrans oraz wiceprzewodniczący Zdzisław Pantal, powitali ksiądz proboszcz Daniel Szymanik oraz Marzena Korona-Kruk. Kierownik Wydziału Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego poinformowała, że z przyczyn niezależnych od organizatora nie odbędzie się zapowiadany wcześniej koncert Antoniny Krzysztoń. W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, organizatorzy zadbali o godne zastępstwo. Aby zadowolić gusta muzyczne uczestników zaproszono więc urodzoną w stolicy Uzbekistanu, Taszkiencie, Innę Kamarian.

Koncertująca na wielu estradach w Polsce i Rosji oraz we Włoszech i Niemczech, dysponująca imponującym głosem sopranowym pani Inna wraz z akompaniującym jej Wiktorem Szymajdą dali niezwykły koncert, a ich interpretacje "Człowieczego losu", "Time to say goodbye" Andrei Bocellego czy Preludium Des Dur Chopina były brawurowe i na najwyższym poziomie muzycznej estetyki. W dowód uznania publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami, a burmistrz Bogdan Kożuchowicz obdarował bukietem kwiatów.

Niedzielny występ to dla Inny Kamarian powrót do Świebodzic, ponieważ 28 lutego br., w sali Miejskiego Domu Kultury wystąpiła z recitalem "Z miłością do Anny". Wówczas, podobnie jak w minioną niedzielę, jej śpiew wywołał falę wzruszenia.

Zysk z dobrowolnej ofiary składanej przez uczestników koncertu przekazany zostanie na sfinansowanie budowy wieży kościelnej. Koncert objęty był mecenatem publicznym Gminy Świebodzice.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group