Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3412
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto bibliotekarzy

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 8 maja 2020, 13:17
Aktualizacja: Sobota, 9 maja 2020, 8:28
Autor: red
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowanych było wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa biblioteki zostały zamknięte. Dopiero od 8 maja, w dniu swojego święta, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Pod Atlantami” częściowo wznowiła swoją działalność, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Biblioteki Narodowej. Obchody Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek będą musiały poczekać do złagodzenia zasad reżimu sanitarnego.

Z okazji ich święta Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, za naszym pośrednictwem przekazał bibliotekarzom życzenia:
- Życzę wszystkim pracownikom bibliotek wytrwałości i kreatywności w propagowaniu czytelnictwa w trudnych czasach, które ograniczyły możliwość spotkań i wymiany opinii. Pamiętajmy, że książki pozwalały przetrwać każdy czas i są potrzebne do świadomego życia. W czasie izolacji książka jest lekarstwem dla duszy. Życzę bibliotekarzom aby dzięki nim ludzie wrócili z uśmiechem po kolejną książkę. Niech Wasza praca będzie zawsze doceniona przez życzliwość czytelników!

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Malgorzata z Alp :) 8-05-2020 19:02
Drogie Kolezanki i Koledzy Bibliotekarze! z okazji dzisiejszego swieta chce Wam przekazac najserdeczniejsze zyczenia przede wszystkim zdrowia, przetrwania w tych dziwnych i chyba trudnych czasach, niegasnacego entuzjazmu i wytrwalosci w tej pracy, jak rowniez kreatywnosci w dzialaniach z czytelnikiem i pomyslnosci w sprawach osobistych. Zawsze szczegolnie wspominam to swieto, ten dzien 8 Maja pomimo ´,ze pracuje juz w innym zawodzie. W sercu i glowie nadal jestem w Bibliotece:) Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie sie i wybaczcie pisownie (brak odpowiedniej klawiatury) i do zobaczenia w Bibliotece !
~socjolog 9-05-2020 21:20
Biblioteki są zapleczem logistycznym czytelnictwa, pewnej IX-wiecznej bardzo pożytecznej idei, mającej za cel poprawę edukacji społeczeństw. Bazowało ono na wiedzy zmagazynowanej w postaci pisma na papierze. Jednak w XXI wieku informacja i wiedza magazynowana i przetwarzana jest elektronicznie. Wystarczy wspomnieć o komputerach, internecie, smartfonach itd. Czy zatem biblioteki ze swoimi woluminami nie są muzeami i reliktami przeszłości ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group