Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3054
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Święto bibliotekarzy

Piątek, 8 maja 2020, 13:17
Aktualizacja: Sobota, 9 maja 2020, 8:28
Autor: red
powiat wałbrzyski: Święto bibliotekarzy
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowanych było wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa biblioteki zostały zamknięte. Dopiero od 8 maja, w dniu swojego święta, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Pod Atlantami” częściowo wznowiła swoją działalność, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Biblioteki Narodowej. Obchody Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek będą musiały poczekać do złagodzenia zasad reżimu sanitarnego.

Z okazji ich święta Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, za naszym pośrednictwem przekazał bibliotekarzom życzenia:
- Życzę wszystkim pracownikom bibliotek wytrwałości i kreatywności w propagowaniu czytelnictwa w trudnych czasach, które ograniczyły możliwość spotkań i wymiany opinii. Pamiętajmy, że książki pozwalały przetrwać każdy czas i są potrzebne do świadomego życia. W czasie izolacji książka jest lekarstwem dla duszy. Życzę bibliotekarzom aby dzięki nim ludzie wrócili z uśmiechem po kolejną książkę. Niech Wasza praca będzie zawsze doceniona przez życzliwość czytelników!

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group