Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5281
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Święto fotografii

Piątek, 19 sierpnia 2022, 8:32
Aktualizacja: 12:34
Autor: red
Wałbrzych: Święto fotografii
Fot. organizatorzy
Dziś Światowy Dzień Fotografii! To świetna okazja by zaprosić Państwa i Państwa czytelników, słuchaczy, widzów na sobotnie wydarzenia, oczywiście związane z fotografią, w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. To X Ogólnopolski Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych oraz „Zauroczeni przyrodą”. Wystawa zdjęć Eweliny i Wojciecha Świeściak.

Święto fotografii w WOK. Przed nami X Ogólnopolski Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych

Tegoroczna edycja przeglądu jest wyjątkowa bo zbiega się z jubileuszem istnienia Komisji Fotografii Krajoznawczej, która organizuje spotkanie. Wernisaż X Ogólnopolskiego Przeglądu Diaporam i Fotografii Cyfrowych zaplanowano 20 sierpnia o godzinie 17.oo na terenie Starej Kopalni w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

– Coroczna tradycja „delektowania” się w gronie naszej fotograficznej rodziny, działającej w KFK, bogactwem i różnorodnością kadrów, możliwościami naszego warsztatu, satysfakcją z naszej osobistej kreatywności, jak też możliwością popatrzenia na efekty innych wirtuozów obiektywu – naszych przyjaciół, to prawdziwe święto fotografii – przyznają członkowie Komisji Fotografii Krajoznawczej.

Organizatorzy nie ukrywają, że w czasie tych spotkań możemy się przekonać, że nawet najbardziej banalne rzeczy z odpowiedniej perspektywy mogą stworzyć fascynujące, unikalne obrazy.

– Przeglądy nasze mają znamienny temat przewodni „ Byłem – widziałem – zdobyłem”. Parafrazując go, można by powiedzieć, że w pierwszych latach naszej działalności bywaliśmy tam, gdzie zawiodły nas nasze pomysły, obserwowaliśmy i fotografowaliśmy ucząc się patrzeć okiem naszego obiektywu, wykorzystując sukcesywnie zdobywaną wiedzę i doświadczenie – przyznają organizatorzy.

KFK działał lokalnie, dla swoich członków, dla mieszkańców Wałbrzycha. Współpracuje regularnie z miejskimi i powiatowymi instytucjami. Po czterech latach działalności KFK jej członkowie są już znani, doceniani, a niejednokrotnie nagradzani na ogólnopolskich forach, wernisażach i wydarzeniach fotograficznych.

„Zauroczeni przyrodą”. Do świata dzikiej natury zapraszają Ewelina i Wojciech Świeściak.

Ewelina i Wojciech Świeściak to fotografowie cierpiący na chroniczną potrzebę bezpośredniego obcowania z przyrodą. Potrafią wiele godzin leżeć w wilgotnej trawie w chłodzie i znosić drętwienie nóg czy rąk oczekując na wschód słońca o poranku. Na wystawę zaprasza „Galeria na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

– Ich miłość do natury, silna wola, determinacja pozwalają im wytrzymać w skrajnie trudnych warunkach tylko po to, by zrobić kilka niepowtarzalnych ujęć. To te kadry rekompensują wszystkie wyrzeczenia i niedogodności – przyznaje Justyna Drapała z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Na wystawie zobaczymy niepowtarzalne ujęcia tajemniczego lasu, dziwnych świateł i kształtów unoszących się nad mokradłami, ożywionych porannym światłem ptaków i pobudzonych ich trelem leśnych zwierząt.

Do świata dzikiej natury za pośrednictwem zdjęć Eweliny i Wojciecha Świeściak przeniesiemy się 20 sierpnia. Wernisaż w „Galerii na Piętrze” rozpocznie się o godzinie 17.oo. Wstęp – bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group