Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2809
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Święto Niepodległości w Mieroszowie

Niedziela, 12 listopada 2017, 10:56
Autor: red
REGION, Mieroszów: Święto Niepodległości w Mieroszowie
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
11 listopada choć przypada na jesienną porę roku, jest dniem niezwykle radosnym dla naszej Ojczyzny i dla nas Polaków.

W tym dniu świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli, ciężkich próbach i walkach. W całej Polsce obchodzono 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Gmina Mieroszów uczciła ten dzień w sposób szczególny – po raz kolejny na zaproszenie przyjechała 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, która asystowała w uroczystej mszy świętej za ojczyznę, a następnie zaprezentowała się w ceremoniale wojskowym w mieroszowskim rynku. Przemarsz i salwy honorowe w wykonaniu żołnierzy zrobiły ogromne wrażenie i nadały obchodom podniosły charakter. O oprawę uroczystości zadbał Radny Rady Miejskiej Dariusz Szmulik. Mimo niezbyt sprzyjającej aury licznie zgromadzili się mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Wszystkich przybyłych przywitał Marcin Raczyński Burmistrz Mieroszowa, który w swoim wystąpieniu posłużył się słowami Romana Dmowskiego: „Jesteśmy różni, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.”

Podkreślając jak ważną rolę w naszym życiu pełni Ojczyzna i obywatele, którzy inwestując w siebie, odkrywając swoje talenty, kształtując swój charakter, zakładając rodzinę, wychowując dzieci, działając w organizacjach pozarządowych i angażując się w życie społeczne budują naszą tożsamość. Po uroczystościach odbył się pokaz w wykonaniu grupy paramilitarnej „Drużyna Braci”, która wcześniej w specjalnie przygotowanym namiocie prezentowała swój sprzęt i umiejętności.

Wszyscy mieszkańcy mogli rozgrzać się przy serwowanej z kotła wojskowej grochówce.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group