Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5509
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Świętujemy Dzień Europy

Niedziela, 8 maja 2022, 8:09
Autor: red
Wałbrzych: Świętujemy Dzień Europy
Fot. organizatorzy
Hucznie będzie świętował Wałbrzych tegoroczny Dzień Europy. w niedzielę 8 maja na scenie na terenie Starej Kopalni zaplanowano specjalny koncert. Gwiazdą wieczoru będzie Kayah, przed której koncertem zaprezentuje się także Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Impreza rozpocznie się o godzinie osiemnastej.

To będzie wyjątkowe święto. Wałbrzych zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Europy. Częścią tego wydarzenia będzie także działający przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury ZPiT „Wałbrzych”.

– Na scenie zaprezentuje się grupa młodzieżowa. Tym razem nie będziemy tańczyć, a śpiewać. To w czasie sobotniego koncertu będziecie mogli usłyszeć prapremierowo utwory, które ukażą się na płycie nagranej przez nasz zespół. Premiera unikatowego wydawnictwa lada moment. Na scenie pojawiły się około godziny dziewiętnastej. Serdecznie zapraszamy – mówi Rafał Ślipek, koordynator ZPiT „Wałbrzych”.

Impreza na terenie Starej Kopalni rozpocznie się o godzinie osiemnastej. Gwiazdą wieczoru będzie Kayah. Na scenie zaprezentują się także muzycy z Niemiec i Ukrainy.

– Dzień Europy to takie bardzo symboliczne święto jedności i pokoju, które obchodzimy co roku, upamiętniając rocznicę wygłoszenia deklaracji Roberta Schumana, ministra spraw zagranicznych w ówczesnym czasie we Francji, który właśnie zaprojektował nową wizję współpracy gospodarczo-politycznej, która miała uchronić Europę przed konfliktami w przyszłości – mówi Paulina Kufel-Ślęczek z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Dzień Europy w Wałbrzychu organizowany jest przez Miasto Wałbrzych wspólnie z partnerami – Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Kraj Związkowy Saksonia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
6
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group