Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 3039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Syta Zima” dla wałbrzyskich uczniów

Wtorek, 24 stycznia 2012, 18:28
Aktualizacja: 18:29
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: „Syta Zima” dla wałbrzyskich uczniów
Fot. red
Do 21 marca trwa kolejna edycja akcji „Syta Zima”, w ramach której w okresie zimowym ze środków fabryki Toyoty fundowane są obiady dla uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych. Współorganizatorem akcji jest Urząd Miejski w Wałbrzychu.

Z „Sytej Zimy” skorzystają dzieci z rodzin, których sytuacja materialna nie pozwala na wykupienie obiadów (dochody na członka rodziny są poniżej minimum socjalnego), ale z drugiej strony nie są one objęte pomocą społeczną, ponieważ dochód na członka rodziny przekracza kwotę 351 złotych netto. 25 000 złotych przeznaczonych na ten cel przez TMMP pozwoli na ufundowanie ciepłych posiłków przez cały okres zimy dla 62 najbardziej potrzebujących uczniów z 16 wałbrzyskich szkół podstawowych.

- Projekt „Syta Zima", realizowany przez firmę Toyota, to inicjatywa o wartości bezdyskusyjnej. Każdy posiłek ufundowany uczniom wałbrzyskich szkół to zawsze o jedno głodne dziecko mniej, a akcja obejmuje dzieci najbardziej potrzebujące wszelkich form wsparcia - czy może być coś ważniejszego? – stwierdziła Joanna Dobrowolska-Bielecka, Kierownik Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

- Akcja inicjowana jest przez nas nieprzerwanie od 2004 roku. Do tej pory udało nam się już pomóc ponad 800 uczniom angażując środki na poziomie 200 tys. złotych – podsumował dotychczasowe efekty akcji Grzegorz Górski, kierownik do spraw korporacyjnych wałbrzyskiej Toyoty.

Źródło: www.toyotapl.com

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group