Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 1457
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Syta Zima" za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 kwietnia 2012, 16:18
Aktualizacja: 16:19
Autor: opr. PAW
Fot. red
Zakończyła się ósma edycja akcji „Syta Zima”, w ramach której w okresie styczeń–marzec ze środków Toyoty Motor Manufacturing Poland ufundowane zostały obiady dla uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych.

Z „Sytej Zimy” skorzystały dzieci z rodzin, których sytuacja materialna nie pozwala na wykupienie obiadów (dochody na członka rodziny są poniżej minimum socjalnego), ale z drugiej strony nie są one objęte pomocą społeczną, ponieważ dochód na członka rodziny przekracza kwotę 351 złotych netto.

25 000 złotych przeznaczonych na ten cel przez fabrykę Toyoty pozwoliło na ufundowanie ciepłych posiłków przez okres zimy dla 62 najbardziej potrzebujących uczniów z 16 wałbrzyskich szkół podstawowych.

- Akcja „Syta Zima” jest niezwykle istotnym uzupełnieniem systemu dożywiania uczniów wałbrzyskich placówek oświatowych, szczególnie istotnym w okresie zimowym, który dla wielu rodzin jest czasem finansowo trudnym – podkreśla Andrzej Musiał, dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu. - Ciepły posiłek, który dzieci otrzymują, pozwala na prawidłowe funkcjonowanie ich organizmów nie tylko w sensie fizjologicznym ale również umysłowym – dodaje dyrektor Musiał

Współorganizatorem akcji jest Urząd Miejski w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group