Czytających: 4509

Wałbrzych: Szachowi mistrzowie

Poniedziałek, 21 grudnia 2020, 8:02
Za nami Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w Szachach.

We OMW w Szachach pod honorowym patronatem prezydenta miasta dr Romana Szełemeja wzięło udział łącznie 64 zawodników. Zawody odbyły się w Aqua-Zdroju.

W kategorii Seniorów zwyciężył Damian Daniel (Żarów), który zdobył 8 pkt z 9 partii i tym samym otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez PSB Mrówka Wałbrzych. 2. miejsce zajął Piotr Jagodziński (Żary) również 8 punktów (o miejscu zadecydowała punktacja pomocnicza) i na najniższym stopniu podium znalazł się Mistrz Fide Ryszard Grossmann (Wrocław).

W kategorii Juniorów do lat 18 zwyciężył Róg Bartłomiej (Gorzów Wlkp.), który zdobył 7.5 pkt. 2. miejsce zajął Ugorek Kacper (Kalisz) 7 pkt, a 3. miejsce powędrowało do Radosława Dytmana (Wrocław) 6.5 pkt. Warto wspomnieć, iż 4. miejsce zajął wałbrzyszanin Bartosz Smukowski 6 pkt.

W kategorii Juniorów do lat 10 zwyciężył Gabriel Karaszewski (Legnica) 8 pkt, 2. miejsce zdobył Uhryn Łukasz (Wrocław) 7.5pkt, a 3. miejsce zdobyła Talaga-Siekierska Victoria (Jelenia-Góra) 6.5 pkt.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dzięki wsparciu z Dolnośląskiego Związku Szachowego rozdano również aż 37 książek szachowych dla młodych szachistów!