Czytających: 6927

Wałbrzych, Książ: Szafraniec i Galiński najlepsi w MTB

Poniedziałek, 28 września 2009, 10:08
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:01
Marek Galiński wśród panów oraz Anna Szafraniec wśród pań to zwycięzcy Mistrzostw Polski w Maratonie MTB. Na starcie zawodów, które odbyły się w okolicach Książa stanęło blisko 550 zawodników z całego kraju.

Rywalizowano w trzech kategoriach: mini, mega i giga. W tej najważniejszej najmniejszych szans rywalom nie dali faworyci. Marek Galiński o 12 sekund wyprzedził drugiego na mecie Piotr Brzózkę oraz o 24 sekundy Adriana Brzózkę. Wśród kobiet Anna Szafraniec dojechała do mety o ponad 21 minut szybciej, niż druga na finiszu Paula Gorycka. Na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Hałajczak.

Na dystansie mega mężczyzn bardzo dobre III miejsce zajął wałbrzyszanin reprezentujący Lechię Piechowice Adam Drahan. Nasz zawodnik dał się wyprzedzić jedynie Piotrowi Wilkowi oraz Bartłomiejowi Wawakowi. W kategorii pań na tym samym dystansie zwyciężyła Iga Birecka z Opola. Wyprzedziła ona Anne Kuniej z Sobótki oraz Aleksandrę Metrykę z Jaworzna.

W najkrótszej kategorii mini bezkonkurencyjny okazał się wałbrzyszanin Jakub Pytka. Wyprzedził on o 32 sekundy Marka Urbaniaka z Lubina oraz o blisko półtorej minuty Łukasza Rutkowskiego z Polanicy Zdroju. Wśród pań najszybciej do mety dojechała Justyna Kowalczyk z Nowego Brzeska. Trzy wałbrzyszanki uplasowały się tuż za podium. Czwarta rywalizację zakończyła Roksana Eksterowicz, piąta była Marlena Przewięda, a szósta Klaudia Żukowska.