Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3922
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Szaniawski" wnioskuje o dofinansowanie 7 projektów

Wtorek, 20 lutego 2018, 13:10
Aktualizacja: Środa, 21 lutego 2018, 9:55
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Szaniawski" wnioskuje o dofinansowanie 7 projektów
Fot. Robert Bajek
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu aplikuje o środki, które pozwolą na realizację siedmiu dużych projektów artystycznych, edukacyjnych i modernizacyjnych.

- Mamy za sobą sześć wniosków złożonych, przygotowujemy się do siódmego na łączną kwotę ponad 1 400 000 złotych. Chcielibyśmy, żeby dofinansowanie zewnętrzne, takie są nasze marzenia, wynosiło około 630 000 złotych. Drugie tyle liczymy że uzyskamy od Marszałka Województwa Dolnośląskiego, bo on zawsze do naszych pozyskiwanych środków dokłada tak zwany wkład własny. Z biletów i innych rozmaitych działań Teatr rezerwuje około 90 000 złotych środków własnych. To będą różne działania edukacyjne, promocja czytelnictwa, zderzenie ze współczesną literaturą dla młodzieży, to także Festiwal Fanaberie, objazd spektaklu "Pina...", czytanie plus dwie premiery, które przy okazji Dramaturgii dla Młodzieży chcielibyśmy w listopadzie zaprezentować. Trzymajmy kciuki, żeby nam się powiodło - powiedziała Danuta Marosz - Dyrektor Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Wnioski składane są do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytutu Muzyki i Tańca oraz do Instytutu Teatralnego. Wśród projektów, na które "Szaniawski" złożył wnioski o dofinansowanie znalazły się: "Z ogniem w głowie 3", czyli Polsko-niemieckie spotkania z teatrem dla młodzieży, promocja czytelnictwa: "Czytamy na głos. Najlepsza literatura w Szaniawskim", Teatr Obecności. Trik Patricka - wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży, Teatr i Taniec: Festiwal Peryferie, czyli XVI Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne w nieco zmienionej formie, Scena dla tańca: "Pamiętam, że Pina...", Konkurs im., Jana Dormana": Dorman III - Szkolny Teatr Tańca i Infrastruktura kultury 2018: zakup wyposażenia akustyczno-projekcyjnego Sceny Kameralnej - "Włącz nowe możliwości".

Chociaż niektóre konkursy o dofinansowanie będą rozstrzygane już w marcu, to ostateczna odpowiedź na jakie środki może liczyć wałbrzyski Teatr Dramatyczny, z jakich instytucji będą pochodziły dotacje i na jakie projekty zostaną przeznaczone, będzie znana pod koniec kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group