Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 4204
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój/Jedlina-Zdrój: Szczawno i Jedlina będą promowane

Środa, 2 lutego 2011, 10:50
Aktualizacja: 10:52
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój/Jedlina-Zdrój: Szczawno i Jedlina będą promowane
Akcja promocyjna ma ściągnąć do naszych uzdrowisk jeszcze więcej turystów
Fot. red
Pod hasłem „DoWód na udany wypoczynek” rozpoczyna się kampania promocyjna dziesięciu dolnośląskich gmin, które otrzymały środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na wspólną promocję produktu turystycznego zatytułowanego „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk”. Wśród promowanych gmin znalazły się m.in. Szczawno–Zdrój i Jedlina–Zdrój.

Uzdrowiskowy Dolny Śląsk tworzą: Jelenia Góra, Świeradów – Zdrój, Niemcza, Kudowa – Zdrój, Duszniki – Zdrój, Polanica – Zdrój, Szczawno – Zdrój, Jedlina – Zdrój, Lądek – Zdrój, Bystrzyca Kłodzka.
– Naszym celem było pozyskanie jak największej ilości funduszy z Unii Europejskiej. Oczywiście każda gmina mogła się sama starać o dofinansowanie, ale dzięki wspólnemu działaniu mogliśmy liczyć na znacznie większe pieniądze. Wspólna promocja może również skutecznie odświeżyć wizerunek Dolnego Śląska jako znanego od stuleci regionu o wysokich walorach turystycznych i uzdrowiskowych – powiedziała podczas inauguracji kampanii Katarzyna Młodawska, naczelnik Wydziału Promocji i Polityki Informacyjnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogólnopolska kampanii reklamowa jest warta ponad 2 mln zł. Dzięki niej dolnośląskie gminy uzdrowiskowe zaprezentują pod nową wspólną marką swój potencjał „All Inclusive”.
- To znakomita inwestycja w promocję regionu. Projekt będzie reklamował coś, co istnieje od dawna, lecz wcześniej nie zostało nazwane i tak czytelnie określone - uważa dr Piotr Gryszel z Katedry Marketingu i Gospodarki Turystycznej Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze.

Autorzy kampanii liczą, że dolnośląskie uzdrowiska, które przez lata były jednym z najatrakcyjniejszych kurortów Europy, odzyskają dawny blask.

Kampania promocyjna prowadzona będzie od 1 lutego do 15 marca i obejmie m.in. akcję outdoorową, reklamę w Internecie, reklamę telewizyjną, publikację reklam prasowych.

Artykuł sporządzony został na podstawie oficjalnej strony internetowej gminy Szczawno-Zdrój.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group