Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno Zdrój wzbogaciło się o piękny obiekt sportowy

Sobota, 15 października 2016, 6:47
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno Zdrój wzbogaciło się o piękny obiekt sportowy
Fot. UM Szczawno Zdrój
Nie minął rok od otwarcia nowej hali sportowej w Szczawnie–Zdroju, a już miasto wzbogaciło się o kolejny obiekt sportowy, tym razem lekkoatletyczny, wybudowany w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.

Na inaugurację przybyli zaproszeni goście, zasłużeni dla lekkiej atletyki sportowcy, wśród nich: olimpijczyk Stanisław Grędziński, paraolimpijczyk Eugeniusz Skarupa, mieszkańcy oraz uczniowie ze szczawieńskich placówek oświatowych.

Wszystkich zgromadzonych przywitał burmistrz Szczawna-Zdroju, który przybliżył historię powstania obiektu oraz ludzi, którzy w procesie jego tworzenia uczestniczyli. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Marek Fedoruk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju Ramona Bukowska-Mucha oraz Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura, a także uczeń Miejskiej Szkoły Podstawowej Oliwier Strawa. Obiekt został poświęcony przez proboszcza szczawieńskiej Parafii, Księdza Jarosława Żmudę. Otwarciu towarzyszyły zawody lekkoatletyczne uświetnione pokazami Mistrzyni Polski w wieloboju - Weroniki Grzelak, która zaprezentowała swoje umiejętności w kilku konkurencjach lekkoatletycznych. Do udziału w zawodach uczniów przygotowali nauczyciele - Ewelina Karolczak, Mariusz Uliasz i Wojciech Węcławowicz. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. Atrakcją uroczystego otwarcia, oprócz sportowej rywalizacji, była loteria fantowa. Wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe koszulki. Dla uczestników i gości czekał też poczęstunek.

Warto wspomnieć, że obiekt został zaprojektowany przez Biuro Architektoniczno-Inżynierskie PROEXBUD Sp. z o.o. z Wrocławia reprezentowane przez Małgorzatę Kiestrzyń, a wykonawcą zadania była FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA DABRO-BAU - Paweł Dąbrowski ze Świdnicy. Prace wykonywano w okresie od 1 października 2015 r. do 30 czerwca 2016 r.

Wartość inwestycji wyniosła 1.204.080 złotych. Otwarcie obiektu lekkoatletycznego w Szczawnie-Zdroju jest kolejnym etapem wieloletnich starań gminy o stworzenie nowoczesnego zaplecza dla rozwoju kultury fizycznej i sportu oraz II etapem zadania „Budowa Kompleksu Oświatowo-Sportowo-Rekreacyjnego”.
Realizacja inwestycji była możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu: z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” w wysokości 300 000 zł, z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego w ramach dotacji celowej w wysokości 200 000 zł, z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (środki przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej”) w wysokości 400 000 zł, z budżetu Gminy Szczawno-Zdrój w wysokości 304 080 zł.

Powstały obiekt lekkoatletyczny składa się z następujących elementów:

1) bieżni okrężnej 4-torowej o długości 200 m,
2) bieżni prostej 6-torowej,
3) rzutni do pchnięcia kulą,
4) skoczni do skoku w dal usytuowanej równolegle do bieżni prostej,
5) skoczni do skoku wzwyż o wym. 18,0 x 20,0 m,
6) boiska z trawy naturalnej usytuowanego wewnątrz bieżni o wymiarach 30,0 x 45,0 m,
7) ogrodzenia i oświetlenia obiektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group