Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3041
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szełemej i kto jeszcze?

Wtorek, 21 maja 2013, 16:23
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2013, 14:36
Autor: PAW
Wałbrzych: Szełemej i kto jeszcze?
Fot. red.
Do wyborów samorządowych pozostało kilkanaście miesięcy. Jesienią 2014 roku mieszkańcy Wałbrzycha zadecydują, kto będzie kierował miastem przez kolejne 4 lata.

Jeśli obecny prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zdecyduje się na kandydowanie, będzie z pewnością faworytem. Wprawdzie Szełemej ma wielu oponentów i pokaźną grupę sceptycznie nastawionych mieszkańców, ale jednak wciąż ma w mieście duże poparcie społeczeństwa.

Szełemejowi wygraną w przyszłorocznych wyborach mogą zapewnić inwestycje, które w mieście są obecnie realizowane (Stara Kopalnia, Aqua Zdrój, remonty dróg) oraz te, o których prezydent Wałbrzycha wielokrotnie mówił (kolejne remonty dróg, budownictwo komunalne).

Może jednak znajdzie się w Wałbrzychu kandydat, która pokrzyżuje plany obecnemu prezydentowi? Na giełdzie nazwisk nie widać jednak obecnie osoby, która byłaby w stanie zagrozić Szełemejowi. Trudno powiedzieć, czy o stanowisko prezydenta ubiegać się będzie ktoś z Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej. Bo jeśli ktoś mógłby powalczyć z Szełemejem, to wydaje się, że taką osobą jest Alicja Rosiak, która wytyka błędy i krytykuje politykę obecnego prezydenta i co trzeba jej przyznać, jest zawsze świetnie przygotowana do sesji rady miasta.

Prawo i Sprawiedliwość w naszym mieście nie ma ostatnio zbyt mocnej pozycji. Poprzedni kandydat na prezydenta Kamil Zieliński wypadł słabo. Kto więc zatem mógłby wystartować teraz? Na pewno mocną pozycję w Wałbrzych ma posłana Anna Zalewska, która ma bardzo wyraziste poglądy, ale czy zdecyduje się kandydować na fotel prezydenta Wałbrzycha? Innych mocnych kandydatów z tego ugrupowania nie widać.

Może zatem ktoś z lewicy? Mirosław Lubiński po porażce w poprzednich wyborach, może mieć obawy, czy walczyć po raz kolejny. Jeszcze parę miesięcy temu mówiło się, że odpowiednim kandydatem na stanowisko prezydenta Wałbrzycha byłby Robert Ławski, który według wielu osób, sprawdził się jako starosta powiatu wałbrzyskiego. Na razie Ławski usunął się nieco w cień politycznych wydarzeń, ale być może za parę miesięcy stanie do walki o kierowanie miastem.

Kto jeszcze mógłby spróbować pokonać kandydata Platformy Obywatelskiej? Na myśl przychodzą dwa nazwiska. Patryk Wild był „czarnym koniem” w poprzednich wyborach. Osiągnął naprawdę przyzwoity wynik. Jednak czy wałbrzyszanie ponownie mu zaufają i będą chcieli na niego głosować? Drugą twarzą, powszechnie w mieście znaną, jest Radosław Mechliński, działacz Solidarności, który angażuje się w sprawy miasta i również w nim można upatrywać groźnego konkurenta dla Szełemeja.

Czy znajdą się jeszcze inni kandydaci? Czas pokaże…

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group