Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 2467
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sześciolatki wiedzą jak żyć w zgodzie z przyrodą

Sobota, 30 kwietnia 2011, 16:47
Aktualizacja: 16:49
Autor: Sven
Wałbrzych: Sześciolatki wiedzą jak żyć w zgodzie z przyrodą
Fot. użyczone
Układały puzzle, rozpoznawały głosy ptaków, segregowały śmieci, rysowały i dobrze się bawiły. Przedszkolaki z „zerówek” rywalizowały w konkursie „W zgodzie z przyrodą”.

W ostatni czwartek, 28 kwietnia, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu odbył się konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczej dla przedszkolaków „Z przyrodą w zgodzie". Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny reprezentujące zerówki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30, Przedszkola Niepublicznego Tęcza, Przedszkola Niepublicznego Stokrotka i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Wałbrzycha.

Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, kolorowały. Wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami na temat środowiska przyrodniczego i ekologii. Między innymi rozpoznawały zwiastuny wiosny i innych pór roku, odgłosy ptaków dzikich i domowych. Wiedziały jak należy dbać o przyrodę i jakich zachowań unikać, żeby nie szkodzić środowisku naturalnemu. Sześciolatki z zerówek potrafiły też prawidłowo posegregować odpady, znały sposoby oszczędzania wody i energii elektrycznej. Wiedziały na czym polega
recykling, jaką przyjazną dla środowiska torbę zabrać na zakupy. Wskazały alternatywne źródła energii: wiatr, słońce i wodę.

Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami konkursowymi, co świadczy o tym, że już najmłodsi w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych uczeni są konieczności dbania o środowisko, wiedzą jak to robić i dlaczego. Mamy nadzieję, że tą wiedzę i umiejętności przekażą swoim rodzicom i innym dorosłym, którym przypomną w jak prosty sposób można żyć z naturą w zgodzie.

Końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco:
1. Publiczna SzkołaPodstawowa nr 2,
2. Przedszkole niepubliczne „Tęcza”,
3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30,
4. Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”.

Konkurs odbył się po raz trzeci. Organizatorkami były nauczycielki PSP 2: Dorota Gasz i Jolanta Sioch.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group