Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 4549
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szkoły będą rywalizować w Lidze Szkół Jana Karskiego

Czwartek, 3 listopada 2016, 16:33
Aktualizacja: 16:40
Autor: red
Wałbrzych: Szkoły będą rywalizować w Lidze Szkół Jana Karskiego
Fot. organizatorzy
W tym roku szkolnym uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wezmą udział w Lidze Szkół Jana Karskiego.

Do Ligi Szkół Jana Karskiego może przystąpić każda szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna, która zostanie zaproszona do Programu przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego. Każda szkoła, która przystąpi do Programu otrzyma od Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego pakiet edukacyjny obejmujący:
- książkę Jana Karskiego Tajne Państwo
- komiks Misja Karskiego: Zatrzymać Holokaust
- książkę Józefa Piłsudskiego Rok 1920
- płytę CD z 2 wersjami językowymi (PL i ENG) słuchowiska Ten Karski
- multimedialny pakiet edukacyjny Jan Karski i jego czasy
- wlepki Karski – My Hero w wersji papierowej i elektronicznej
- certyfikat przystąpienia do Programu.

- Mamy nadzieję, że materiały te przez lata będą służyły uczniom Państwa szkół jako inspiracja do działania na rzecz wspólnego dobra, praw człowieka i przysłużą się pielęgnowaniu pamięci o wybitnym polskim bohaterze, jakim jest Jan Karski - informują inicjatorzy przedsięwzięcia.

Przystępując do Programu każda ze szkół zobowiązuje się do opracowania scenariusza wydarzenia związanego z Janem Karskim i zaprezentowania go podczas Dnia Jana Karskiego w roku szkolnym 2016/2017 oraz zamieszczenia informacji o przystąpieniu do Programu na stronie internetowej szkoły. Wydarzenia mogą przyjąć formę spektakli, filmów, prezentacji multimedialnych, publikacji czy gier. Nad scenariuszami wydarzeń będą pracować maksimum 10- osobowe grupy projektowe wraz z opiekunem.

Komisja złożona z członków i pracowników Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego wybierze zwycięskie projekty i ogłosi wyniki podczas wydarzenia czytelniczego Karski - My Hero 17 listopada 2016 roku w Centrum Nauki i Sztuki o Stara Kopalnia o godzinie 11.00.

Nagrodą w konkursie na najlepszy scenariusz Dnia Jana Karskiego jest wycieczka do Warszawy w grudniu 2016 r. W programie: zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego,

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group