Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4563
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szkoły potrzebują remontów

Niedziela, 20 czerwca 2021, 11:04
Autor: PAW
Wałbrzych: Szkoły potrzebują remontów
Fot. red
Niedawno pisaliśmy o planach Gminy Wałbrzych dotyczących wielkich przeobrażeń w PSP nr 21 w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze. Okazuje się, że potrzeby w kwestii remontów obiektów oświatowych w Wałbrzychu są znacznie większe.

PSP nr 21 zostanie zmodernizowana. Część obiektów, niefunkcjonalnych zostanie rozebranych, a w to miejsce powstanie nowoczesny duży pawilon, z salami przystosowanych dla uczniów. Wyremontowane wcześniej budynki pozostaną do dyspozycji uczniów.

- I LO potrzebuje natychmiastowych inwestycji, szkoła na Podgórzu wymaga wymiany kotłowni, szkoła na Sobięcinie prosi się o budowę boiska i remont sali gimnastycznej - wylicza prezydent Roman Szełemej. - PSP nr 6 powinno mieć dobudowani nowe boisko, a to tylko kilka potrzeb. Tylko kilka szkół jest w dobrej kondycji - jak PSP nr 15, ale potrzeby pojawiają się co chwilę. Skąd brać na to środki, jak już teraz kilkadziesiąt milionów dodajemy do subwencji. Edukacja i wychowanie jest naszym maksymalnym zainteresowaniem, ale kolejne decyzje Ministerstwa Edukacji nie są korzystne dla samorządów. Samorządy protestują, bo wydawało się nam, że nie może w tej kwestii być już gorzej, ale to co proponuje obecny Minister, pan Czarnek jest jeszcze gorsze i okazuje się, że może być gorzej niż dotychczas.

Twoja reakcja na artykuł?

7
32%
Cieszy
5
23%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group