Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3251
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Szkoły z wyposażeniem

Piątek, 4 marca 2022, 6:42
Autor: red
powiat wałbrzyski: Szkoły z wyposażeniem
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Już niedługo do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski trafi nowoczesne wyposażenie.

Już niedługo do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski trafi nowoczesne wyposażenie, między innymi: drukarka 3D, aparat fotograficzny wraz ze statywem, przenośna kamera cyfrowa, zestaw oświetleniowy czy mikrofon kierunkowy. To wszystko dzięki dofinansowaniu w ramach ogólnopolskiego projektu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Uzyskane wsparcie w łącznej wysokości 60 tys. złotych, pozwoliło na doposażenie szkól w niezbędne materiały i sprzęty technologiczne potrzebne do zdobywania nowych doświadczeń i praktycznych umiejętności.

Celem inicjatywy jest wsparcie uczniów w budowaniu kompetencji przyszłości z kierunków STEAM (nauka , technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Dzięki programowi już od 1 września 2022 roku, uczniowie Specjalnej Szkoły Podstawowej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu oraz uczniowie Specjalnej Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Siodle będą mogli rozpocząć zajęcia z nowoczesnym wyposażeniem.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group