Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3668
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Szlak już otwarty

Wtorek, 13 września 2022, 8:20
Autor: red
REGION, Mieroszów: Szlak już otwarty
Fot. Mieroszowskie Centrum Kultury
Oficjalnie otwarto czesko–polski szlak im. Pavla Hecka. Geneza tego przedsięwzięcia zaczęła się rok temu, kiedy to podczas spotkania z czeskimi partnerami z Teplic, Adrspachu i Mezimesti burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński zaproponował, by stworzyć szlak turystyczny im. Pavla Hecka, który odszedł od nas podczas pandemii.

Pavel był włodarzem Mezimesti i radnym krajowym w Kraju Kralovohradeckim. Był przyjacielem Polaków i inicjatorem wspólnych akcji.

Złożono wniosek do Euroregionu Glacensis, który otrzymał dofinansowanie. Partnerem wiodącym zostało miasto Mezimesti. Po obu stronach granicy został wytyczony 45 km szlak. Jest oznaczony słupkami kierunkowymi, u każdego z partnerów stoi tablica informacyjna, a na górach Średniak i Bukowa Góra są zainstalowane platformy widokowe. Koszulki, parasolki i mapy to materiały promocyjne, które również wykonano w ramach projektu. Po stronie gminy Mieroszów w wykonanie projektu zaangażowanych było szereg osób, dzięki którym mógł powstać ten wspaniały szlak. Zespół realizujący Ewa Kisztelińska, Tomasz Tracewski, Barbara Bukowska-Matusiewicz, Igor Hoffman, Michał Kisilewicz, Łukasz Wawrzyniak.

Twoja reakcja na artykuł?

23
77%
Cieszy
5
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group