Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2426
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szpital donosi na prezydenta do Prokuratury

Środa, 12 stycznia 2022, 13:09
Aktualizacja: 13:21
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Szpital donosi na prezydenta do Prokuratury
Fot. red
Jak informuje Radio Wrocław, "do wałbrzyskiej Prokuratury Rejonowej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w Wojewódzkim Szpitalu im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu".

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeprowadził w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu audyt, który wykazał szereg nieprawidłowości, których miał dopuścić się m.in. prezydent Wałbrzycha i lekarz kardiolog Roman Szełemej. Audytorzy zajmowali się okresem od stycznia do sierpnia 2021 roku i dowodzą, że dochodziło w szpitalu do takich sytuacji, konkretnie co najmniej dwóch, kiedy Roman Szełemej powinien znajdować się na dyżurze, a faktycznie w tym czasie przebywał w zupełnie innym miejscu. Prezydent Szełemej od początku stanowczo zaprzeczał tym oskarżeniom i twierdzi, że przedstawiciele UMWD szkalują jego dobre imię i podważają jego autorytet.

Marcin Witkowski z wałbrzyskiej Prokuratury Rejonowej powiedział Radio Wrocław, że czyny zabronione miały dotyczyć wprowadzenia w błąd pracodawcy co do rzeczywiście świadczonej pracy i liczby godzin przepracowanych w 2021 roku. Zawiadomienie do Prokuratury złożył pełnomocnik szpitala. Teraz Prokuratura musi zbadać to doniesienie i zapoznać się z materiałem dowodowym w tej sprawie i dopiero po analizie tych materiałów zapewne dowiemy się, czy Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu postawi komukolwiek zarzuty.

Twoja reakcja na artykuł?

34
56%
Cieszy
9
15%
Hahaha
3
5%
Nudzi
5
8%
Smuci
4
7%
Złości
6
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group