Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sztuka teatralna promująca zdrowie

Niedziela, 4 grudnia 2016, 7:18
Autor: red
Wałbrzych: Sztuka teatralna promująca zdrowie
Fot. archiwum
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na XXIV Festiwal „PROMOCJA ZDROWIA W SZTUCE TEATRALNEJ DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ – WYBIERAM ZDROWIE”, który odbędzie się w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu 6 grudnia.

Festiwal realizowany jest przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Po raz kolejny uczniowie wałbrzyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wystąpią w spektaklach, które zgodnie z przewodnim hasłem Festiwalu mówią o tym, jak dbać o zdrowie i jak je umacniać. Wystawiając sztuki własnego pomysłu dzieci i młodzież promują zasady zdrowego stylu życia. Przygotowując spektakle łączą przeżycia artystyczne ze zdobywaniem wiedzy, a prezentując spektakle, uczą rówieśników.

Prezentacja sztuk na deskach teatru jest końcowym elementem programu edukacyjnego, którego celem jest popularyzacja wiedzy o zdrowiu, uświadomienie jego wartości, kształtowanie właściwych zachowań sprzyjających zdrowiu, profilaktyka uzależnień, wyrabianie wrażliwości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, a także integracja środowiska szkolnego na rzecz promowania zdrowia.

Autorski program „PROMOCJA ZDROWIA W SZTUCE TEATRALNEJ DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ – WYBIERAM ZDROWIE” opracowany przez pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wałbrzychu i realizowany od 24 lat zyskał uznanie
w środowisku lokalnym. Był prezentowany na ogólnopolskiej konferencji poświęconej nowym formom pracy w edukacji zdrowotnej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group