Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 4924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szybka reakcja

Piątek, 13 września 2019, 12:51
Aktualizacja: Sobota, 14 września 2019, 8:09
Autor: red
Wałbrzych: Szybka reakcja
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu uratowane zostało kolejne ludzkie życie. Wczoraj wieczorem podczas obchodu rejonu służbowego wałbrzyski funkcjonariusz udał się na ul. Michałowskiego, do jednego z mieszkańców miasta. Szybko okazało się, że policjant przyszedł w odpowiednim momencie. Mężczyzna wołał o pomoc leżąc na podłodze w stanie upojenia alkoholowego, a z poduszki na łóżku wydobywał się dym z pozostawionego niedopałka papierosa.

Była godzina 18:00, kiedy dzielnicowy zapukał do drzwi mieszkania. Po chwili usłyszał nawoływanie mężczyzny. Wiedząc, że wałbrzyszanin może znajdować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, poprosił sąsiadkę, by umożliwiła mu wejście do jej mieszkania. Następnie z jednego balkonu przeskoczył na drugi i szybko zauważył, że z pomieszczenia, w którym jest mężczyzna, wydobywają się kłęby dymu. Na szczęście okno balkonowe było otwarte i funkcjonariusz wszedł do środka pomieszczenia. Na łóżku leżała tląca się poduszka, a tuż obok - na podłodze - 65-latek.

Dzielnicowy przewietrzył mieszkanie i udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy. Zdążył na czas, gdyż był z nim utrudniony kontakt. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu i nie wiedział co się stało, ani czemu leżał na podłodze. W związku z tym, iż istniało zagrożenie dla życia i zdrowia wałbrzyszanina, policjant podjął decyzję o umieszczeniu 65-latka w izbie zatrzymań do wytrzeźwienia. I tym razem policyjne działania zakończyły się uratowaniem ludzkiego życia. Dzięki dzielnicowemu nie doszło także do pożaru mieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
6
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group