Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6478
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szychta i Karczma Piwna

Wtorek, 5 grudnia 2023, 10:31
Aktualizacja: 13:36
Autor: red
Wałbrzych: Szychta i Karczma Piwna
Fot. Stara Kopalnia
Za nami Szychta Rodzinna w Starej Kopalni w ramach Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2023. A jak Barbórka to obowiązkowo Karczma Piwna!

Nie zabrakło stoisk naszych partnerów: Dolny Śląsk, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Koleje Dolnośląskie S.A., Questy - Wyprawy Odkrywców, ZPC Śnieżka, na których czekało mnóstwo inspiracji i informacji oraz pomysłów do odkrywania pełnego uroku świata turystyki! Na stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna można było m.in. dowiedzieć się prawidłowo myć ręce i zęby. Były quizy i zadania do wykonania, warsztaty i animację oraz słodkie stoiska i fotobudka. Młodsi, jak i starsi artyści pod okiem ceramików mogli pomalować gipsowe odlewy na stoisku Wałbrzyska Galeria Sztuki. Dodatkowo czekały na Was, archeologiczne puzzle można było ubrać górnika w strój roboczy lub galowy czy też wykonać własne czako. Było moc atrakcji dla każdego, spotkania i rozmowy z prawdziwymi górnikami. W naszym małym centrum nauki SOWA odbyły się warsztaty o węglu.

W sali łańcuszkowej odbyła się natomiast górnicza zabawa, w której udział wzięło niemal 300 górników, gości i delegacje z miast partnerskich.

W oficjalnej części obchodów Barbórki 2023 tradycyjnie już, ulicami naszego miasta, pod Pomnik Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego przeszła uroczysta parada górnicza.

Źródło: Stara Kopalnia Wałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
2
15%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group