Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2850
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szykują się zmiany w piłkarskim Górniku

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 19 listopada 2010, 12:35
Aktualizacja: 18:45
Autor: PAW
Danielem Zinke (niebieska koszulka) interesują się kluby ekstraklasowe
Fot. red
Kilka dni temu informowaliśmy o zainteresowaniu Marcinem Morawskim ze strony Elany Toruń. Okazuje się, że prawdopodobne odejście Morawskiego nie będzie jedynym osłabieniem w Górniku.

Morawskim żywo zainteresowani są działacze Elany Toruń. Elana zajmuje 6. miejsce w II lidze grupy zachodniej i zamierza włączyć się do walki o awans do I ligi. Z pewnością doświadczenie Marcina Morawskiego dałoby Elanie sporo korzyści. Sam piłkarz na razie nie podjął żadnych wiążących decyzji, ale nie wyklucza, że opuści Wałbrzych. Coraz głośniej słychać też o odejściu Daniela Zinke. Czeski pomocnik zaliczył bardzo udaną rundę i wpadł w oko klubom z wyższej klasy rozgrywkowej. Nieoficjalnie mówi się o zainteresowaniu Czechem dwóch klubów ekstraklasowych.

Pozostali gracze raczej w Górniku pozostaną. Z kilkoma piłkarzami klub rozwiąże umowy. Mówi się o Michale Protasewiczu, Rafale Majce i Bartoszu Konarskim. Część z nich nie spełniła pokładanych nadziei, a inni po prostu nie mogą łączyć gry na poziomie II ligi z pracą zawodową. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostaną rozegrane dwa mecze sparingowe, na których zaprezentują się gracze, którzy mogliby wzmocnić Górnika w rundzie wiosennej.

Działacze klubowi prowadzą tymczasem zaawansowane rozmowy ze sponsorem strategicznym, bo wałbrzyski klub do finansowych tuzów II ligi się na pewno nie zalicza. Jeśli te rozmowy zakończą się sukcesem, to jest szansa, że do Wałbrzycha zawitają nowi piłkarze, którzy mają podnieść jakość gry.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group