Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szymon Kołecki w PSP 21

Niedziela, 11 października 2015, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 października 2015, 8:29
Autor: red.
Wałbrzych: Szymon Kołecki w PSP 21
Fot. Robert Bajek
W miniony piątek w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu odbyło się spotkanie uczniów z medalistą olimpijskim, sztangistą Szymonem Kołeckim.

Podczas spotkania Szymon Kołecki opowiadał uczniom o swojej drodze kariery, osiągnięciach, treningach, zawodach w których uczestniczył. Podkreślał jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa sport - nie tylko zawodowy, ale również amatorski, uprawiany z pasji, dla zdrowia. Odpowiadał też na pytania młodzieży, dotyczące nie tylko sportu i jego kariery zawodowej, ale również życia prywatnego, zainteresowań, pasji a nawet upodobań kulinarnych. Na zakończenie spotkania Szymon Kołecki rozdawał uczniom autografy i wpisał się do szkolnej Kroniki Pamiątkowej.

Szymon Kołecki podczas swojej wyczynowej kariery dał się poznać jako jeden z najlepszych ciężarowców na świecie. Jest zdobywcą dwóch srebrnych krążków Igrzysk Olimpijskich. Czterokrotnie zdobywał medale podczas Mistrzostw Świata i sześciokrotnie podczas Mistrzostw Europy, której jest pięciokrotnym mistrzem. Wielokrotnie ustanawiał rekordy świata zarówno jako junior jak też jako senior. Obecnie Szymon Kołecki jest prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group