Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4733
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: T@lenty informatyczne – wielki finał

Środa, 12 stycznia 2011, 11:28
Aktualizacja: 11:29
Autor: MDD
Wałbrzych: T@lenty informatyczne – wielki finał
Konkurs cieszy się coraz większą popularnością
Fot. Iwona Ziółkowska
Od dziesięciu lat Zespół Szkół Nr 8 w Wałbrzychu organizuje olimpiadę informatyczną dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Od trzech lat olimpiada jest także organizowana dla szkół ponadgimnazjalnych. W 2009 roku olimpiada została przemianowana na Konkurs Wiedzy Informatycznej ,,T@lenty Informatyczne”.

Warto zaznaczyć, że całe przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Starostę Wałbrzyskiego. O randze tej imprezy świadczy również to, że w jej organizację czynnie włączyły się znaczące firmy z regionu wałbrzyskiego takie jak: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., heapmail Internet Solutions sp. z.o.o. Mecenatem konkursu jest Rotary Klub Świdnica –Wałbrzych Dystrykt 2230. Wyjątkowo atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundowały firmy Advatech sp. z.o.o. i Kruk S.A. Merytorycznego wsparcia dla całego konkursu udzielił Dolnośląski Park Technologiczny T-Park.

Głównym celem tego niezwykłego konkursu informatycznego jest promocja młodych talentów i ukazanie wszechstronności informatyki.

W finale wzięli udział młodzi ludzie nie tylko z Wałbrzycha, ale również z Wrocławia, Jeleniej Góry, Bielawy, Świebodzic i innych miast regionu. Dowodzi to, że konkurs z każdym rokiem staje się coraz popularniejszy i swym zasięgiem zaczyna obejmować nie tylko region wałbrzyski, ale również dolnośląski. Organizatorzy imprezy mówią zgodnie, że pokazują w ten sposób zupełnie nowy wizerunek współpracy szkoły z lokalnym biznesem. Takie inicjatywy nie tylko kształtują pozytywne wzorce wśród młodzieży, ale również pomagają młodzieży podjąć w przyszłości odpowiednią specjalizację zawodową. Zwycięzcy oprócz cennych nagród uhonorowani zostają stypendiami. Natomiast uczestnicy z poprzednich lat w swojej dalszej edukacji i pracy zawodowej specjalizują się właśnie w informatyce. Inwestycja w edukację i młode talenty jest szansą rozwoju dla całego regionu.

Warto dodać, że liczba chętnych do udziału w konkursie z każdym rokiem się zwiększa. W tym roku wzięło w nim udział 100 młodych uczestników.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce Kacper Obrzut z Wałbrzycha,
II miejsce Piotr Jaroszewski z Wałbrzycha,
III miejsce Mateusz Małachowski z Wałbrzycha.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce Piotr Dąbrowski z Wrocławia,
II miejsce Kacper Buczyński z Bielawy,
III miejsce Mateusz Korzeniowski z Wrocławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group