• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 18:45
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 2572
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Tajemniczy Wałbrzych"

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 6 października 2019, 12:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 października 2019, 8:59
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
"Tajemniczy Wałbrzych" to gra mobilna, zorganizowana wczoraj przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną "Biblioteka pod Atlantami" w ramach Nocy Bibliotek.

Pierwotnie gra miała się toczyć na terenie Śródmieścia, jednak ze względu na pogodę została przeniesiona do budynku wałbrzyskiej biblioteki. W grze udział mógł wziąć każdy kto ukończył 16 rok życia i posiadał smartfona z zainstalowaną aplikacją Action Track i dostępem do internetu. W bibliotecznym atrium uczestnicy zostali zapoznani z zasadami gry, a następnie wyruszyli w trasę. Zadaniem graczy było wykonywanie określonych zadań, a także rozwiązywanie licznych zagadek związanych z historią, zabytkami i charakterystycznymi miejscami wałbrzyskiego Śródmieścia.

Zwyciężali gracze, którzy w najkrótszym czasie uzyskali największą liczbę punktów. Zakończenie gry nastąpiło w atrium głównego budynku "Biblioteki pod Atlantami". Tam też wręczono laureatom nagrody. Gracz którzy zebrał największą liczbę punktów otrzymał czytnik e-booków, a kolejni gracze z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody rzeczowe, w tym między innymi gry planszowe "Tajemniczy Wałbrzych - Akcja Rewitalizacja".

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kot w butach 7-10-2019 21:21
Wałbrzych w swojej starej części umiera. Nie uratują go urzędy, nieliczne placówki kultury i publiczne instytucje. Dopadła go choroba gettoizacji. Mieszkańcy mający nieco pieniędzy przeprowadzają się do nowych dzielnic, a bogatsi na obrzeża miasta. Odwrócenie tego będzie trudne. O przyczynach można by długo mówić. Oczywiście miło, że Biblioteka pod Atlantami prężnie działa, ale po południu zimą jest ciemno i strach tam posłać dziecko same.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group